AKTUALNOŚCI: CO NOWEGO W MUZEUM?

NASZE FILIE

O NAS

 • Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Idea założenia Muzeum Tatrzańskiego zrodziła się w roku 1888 w gronie przyjaciół Tytusa Chałubińskiego (1820-1889), którzy pragnęli uczcić jego zasługi jako odkrywcy wartości leczniczych Zakopanego, wybitnego warszawskiego lekarza, uczonego i społecznika, wielkiego miłośnika Tatr i góralszczyzny.

 • Kolekcje muzealne

  Bogate kolekcje Muzeum Tatrzańskiego, założonego przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego w roku 1889, to dzieła sztuki, okazy przyrodnicze, etnograficzne, materiały archiwalne i biblioteczne. Część kolekcji eksponowana jest na wystawach stałych w gmachu głównym i filiach oraz na wystawach czasowych.

 • Współpraca i wsparcie

  Serdecznie zapraszamy do podjęcia współpracy, polegającej na wsparciu finansowym działalności kulturalnej Muzeum Tatrzańskiego. Współpraca ta może mieć zarówno charakter sponsoringu jak i mecenatu.

 • Praca

  Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem poszukuje edukatora do tworzenia i prowadzenia zajęć dla dzieci i dorosłych. Poszukujemy osoby z pasją, łatwo nawiązującej kontakty, kreatywnej i lubiącej wyzwania, a także odpowiedzialnej i pracowitej.

 • Zamówienia publiczne

  Wybór oferty – wykonanie regałów jezdnych na potrzeby magazynów zewnętrznych Muzeum Tatrzańskiego

 • Rada Muzeum

  Zarząd Województwa Małopolskiego powołał Radę Muzeum przy Muzeum Tatrzańskim na czwartą kadencję.

 • Fundusze UE

  Ostateczna całkowita wartość projektu „Modernizacja Muzeum Tatrzańskiego oraz tworzenie Galerii Sztuki XX wieku w Willi Oksza” o numerze MRPO.03.02.01-12-014/09 dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 wynosi: 5 081 358,22

 • Wydawnictwa

  Zapraszamy do zakupów na stoisku muzealnym w gmachu głównym, Zakopane, Krupówki 10 oraz za zaliczeniem pocztowym. Zamówienia: tel. 18-20-152-05 lub drogą elektroniczną: e-mail: biuro@muzeumtatrzanskie.pl

Sklep Muzeum Tatrzańskiego

Edukacja

 • Zajęcia edukacyjne

  Lekcja muzealna to wyjątkowe zajęcia, które odbywają się w muzeum na wystawie. Jest to okazja do tego, żeby dobrze poznać muzeum, dowiedzieć się ciekawych rzeczy od ludzi, którzy zawodowo zajmują się zachowaniem i promowaniem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Tatrzańskiego dla każdej grupy wiekowej. Oferujemy różnorodne lekcje, warsztaty prowadzone w ciekawej i kreatywnej formie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
 • Klasa z kulturą

  W roku 2019/2020 kontynuacja programu, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w programie wszystkie przedszkola oraz szkoły. Celem programu jest zachęcenie nauczycieli oraz dzieci i młodzieży do korzystania z oferty Muzeum Tatrzańskiego, zapoznanie się z działalnością placówki, wystawami, eksponatami oraz przybliżenie historii i kultury Podhala - naszej małej ojczyzny.
 • Efekty warsztatów

  W Muzeum Tatrzańskim na warsztatach, zajęciach, powstają różne efekty wspólnego zaangażowania, wkładu pracy, zdolności manualnych, pomysłów uczestników. Chcielibyśmy niektóre z nich zaprezentować poniżej.