S/5605/MT, Mnich, Zbigniew Rogalski, 2017 r.

Rysunek „Mnich” powstał w trakcie pleneru w Dolinie Pięciu Stawów, do wystawy p.t. „Relacja Warszawa-Zakopane”. Przedstawia tatrzański szczyt „Mnich” w syntetycznej, mocno zgeometryzowanej formie na białym tle.  Góra została wyrysowana przy użyciu minimalnej liczby stycznych i łuków. Poszczególne figury i linie zachodzą na siebie. W punktach stycznych widoczne niepełne okręgi.

S/5604/MT, Ekosystem, Hubert Czerepok, 2014 r.

Film p.t. „Ekosystem” zrealizowany w formacie HD do interdyscyplinarnego projektu Schronienie (kurator Jarosław Hulbój), który był realizowany w Tatrzańskim Parku Narodowym w 2014 roku. Praca  jest zapisem koszenia trawy na Polanie Jaworzynki we wrześniu 2014 roku przez członków wywłaszczonych w 1967 roku z tych obszarów rodzin: Bobaków, Gąsieniców, Gerlaków, Jaroszów, Kapłonów Bartolów, Kasprzaków Bukowskich, Kasprzaków Bustryckich, Klusiów, Kobylarczyków, Królów, Kuśmów, Łuszczków, Majerczyków, Matejów, Mrowców, Palidrów, Słodyczków, Stachoniów, Staszlów, Stopków, Toporów, Wirmańskich. Film uchwycił także więź łączącą ludzi zamieszkujących Podhale, wyjątkowość ich wzajemnych relacji, a także ich nierozerwalny związek z otaczającą przyrodą.

S/5606/MT, Oksza, Paulina Ołowska, 2014/2015 r.

Gobelin „Oksza” powstał do wystawy p.t. „Wątłe Muzy” prezentowanej w grudniu 2014 roku w filii Muzeum Tatrzańskiego, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Tkanina w odcieniach fioletu,  w kształcie prostokąta, wykonana została z sizalu oraz tworzywa sztucznego – odpadów z Zakładów Azotowych w Tarnowie. Silnie skręcone odpady wkomponowane zostały w sizal w formie poziomych pasów o różnej szerokości.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.