BON KULTURY – GIEWONT CZY PIŁSUDSKI?

W związku ze stuleciem niepodległości, Muzeum Tatrzańskie zaprasza na warsztaty „Giewont czy Piłsudski”, na których młodsze dzieci (6-12 lat) dowiedzą się o symbolach narodowych oraz opowiemy o legendzie związanej z jednym z najważniejszych tatrzańskich szczytów. Starsi uczestnicy (13-19) także będą mieć możliwość poznania legendy oraz wziąć udziału w dyskusji dotyczącej niepodległości. Poszukamy odpowiedzi na pytania: czy bycie Polakiem do czegoś zobowiązuje? Dlaczego Zakopane może obchodzić rocznicę odzyskania niepodległości wcześniej niż inne polskie miasta? Jaką rolę odegrał w Zakopanem Stefan Żeromski w 1918 roku? Kim był Piłsudski – i dlaczego chciano upodobnić Giewont do jego wizerunku?

Na koniec, każdy z uczestników wykona własną pracę plastyczną – rzeźbę Giewontu jako rycerza (młodsi – w glinie samoutwardzalnej, starsi – w gipsowej płytce). Pracę uczestnicy zabiorą ze sobą do domu!

Zajęcia adresowane do: dwóch grup wiekowych 6-12 lat oraz 13-19 lat

Liczba uczestników: do 25

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 2 zł od osoby