BON KULTURY – KTO MO OWCE TEN MO CO FCE! – warsztaty plastyczne

„Góral jest głównie pasterzem. To jest główne utrzymanie jego życia, główny wdzięk jego życia, to jego praca najgłówniejsza, to dla niego najmilsze i najwdzięczniejsze pole pracy.”

Seweryn Goszczyński

Pasterstwo od pokoleń było i wciąż jest ważnym elementem życia górali podhalańskich. Jak kiedyś wyglądało życie na hali? Czy dziś wygląda tak samo, czy zostały zachowane tradycje? Kto to jest honielnik? Spróbujemy się tego dowiedzieć na wyjątkowych warsztatach plastycznych KTO MO OWCE TEN MO CO FCE, gdzie za pomocą gliny samoutwardzalnej i foremek do serków (redykołek) będziemy robić własne „oscypki” w formie zwierząt i nie tylko. Warsztaty są doskonałą okazją do poznania ciekawej techniki, jaką jest praca z gliną i foremkami. Warsztaty dedykowane dla grup wiekowych 7 – 13 lat, przystosowane do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu. Zajęcia dofinansowane w ramach Bonu Kultury przez Urząd Marszałkowski.

Prowadzący zajęcia: Monika Pietraszko–Warchałowska, Aleksandra Michalska
Kontakt: tel. 533 925 111