BON KULTURY – „Kultura i natura”

W Zakopanem jak w soczewce można zobaczyć przenikanie i ścieranie się człowieka z przyrodą i przyrody z człowiekiem. W Muzeum Tatrzańskim, korzystając z naszych zasobów chcemy to hasło poddać refleksji. Zapraszamy na zajęcia – symulację dyskusji inwestorów z ekologami.

W programie:

Czy przekraczając próg XXI wieku nie przekroczyliśmy granic w wyzyskiwaniu walorów tego miejsca – niegdyś uzdrowiska? Czy takie granice są? Czy codzienne sprawdzanie poziomu smogu w Zakopanem jest tym, o czym marzy turysta chcący pooddychać górskim powietrzem? Jakie znaczenie ma dla nas czyste środowisko i estetyczne otoczenie?

Spróbujemy przedyskutować te problemy dzieląc się na dwa obozy: Inwestorów i Ekologów. Tematem debaty będzie hipotetyczna inwestycja – zrobienie nowoczesnej stacji narciarskiej w jednej z najbardziej malowniczych tatrzańskich dolin. Wynik dyskusji zostanie podsumowany przez prowadzącego zajęcia, a dodatkowym komentarzem będzie film przyrodniczy i krótka prezentacja zdjęć przyrody tatrzańskiej.

Zajęcia adresowane do: dwóch grup wiekowych 13 – 15 i 16 – 19 lat.

Liczba uczestników: 25-30 osób

Czas trwania: 2h

Kalendarz zajęć: do uzgodnienia z prowadzącymi zajęcia, edukacja@muzeumtatrzanskie.pl lub tel. 18 20 152 05 wew. 20

Koszt: 1,5 zł od uczestnika zajęć

Miejsce: Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 10.