Szanowni Państwo,

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem – założone w 1888 roku – od początków swego istnienia ważną rolę przywiązywało do edukacji. Pierwsze wystawy, wykłady i konferencje, organizowane przez Dyrektora Juliusza Zborowskiego, „Samuela”, pokazały niezwykłe możliwości i potencjał zakopiańskiej placówki. Dzisiejsze możliwości są dużo większe niż przez laty. Zachęcamy przede wszystkim do korzystania z zajęć interaktywnych i lekcji muzealnych, stanowiących bazę informacji o historii, przyrodzie, etnografii i sztuce naszego regionu. Dzięki nim dzieci i młodzież, zdobywając wiedzę i nowe kompetencje, coraz mocniej wiążą się ze swoją „małą Ojczyzną”. Folder, który otrzymujecie Państwo, obejmuje całokształt obecnej oferty edukacyjnej Muzeum Tatrzańskiego.

Przedstawiając Państwu nasze propozycje, liczymy przede wszystkim na współpracę i częste kontakty. Nasze lekcje muzealne, zajęcia interaktywne, oprowadzanie po wystawach i spotkania górskie mają wtedy sens, gdy cieszą się zainteresowaniem. Gdy Państwo jesteście współtwórcami naszej oferty. Liczymy na uwagi i propozycje, bo naszym celem jest, by nasze Muzeum – nazywane „skarbnicą Tatr” - było taką prawdziwą skarbnicą dla Państwa i Państwa uczniów.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty i do współpracy.

Kinga Zuber i Wojciech Szatkowski
Dział Edukacji Muzeum Tatrzańskiego
edukacja@muzeumtatrzanskie.pl

Kiedy się odbywają?

Muzeum Tatrzańskie – gmach główny: od 1 października do 30 kwietnia w poniedziałki i wtorki, od 1 maja do 30 września w poniedziałki.

W Galerii Hasiora, Muzeum Stylu Zakopiańskiego (willa Koliba) oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje zajęcia odbywają się w środy, czwartki i piątki.

Jak je zamówić?

Kontaktując się bezpośrednio z prowadzącym z co najmniej 1-tygodniowym wyprzedzeniem. Zajęcia można odwołać najpóźniej na 3 dni przed terminem zajęć.

Ile kosztują?

Koszt zajęć to 100 zł.

Organizacja zajęć

W zajęciach może uczestniczyć grupa do 25 osób

Muzeum zastrzega sobie prawo odwołania zajęć z ważnych powodów