GALA POŚWIĘCONA JUBILEUSZOWI 130-LECIA MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

W poniedziałek, 25 listopada 2019 r. w Hotelu Mercure Kasprowy odbyła się gala poświęcona jubileuszowi 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego.

Z tej okazji Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka wręczył na ręce Dyrektor Anny Wende-Surmiak Złoty Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, przyznany Muzeum Tatrzańskiemu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wręczył też, w imieniu Ministra, odznakę “Zasłużony dla Kultury Polskiej” Grażynie Cisło, Julicie Dembowskiej, Markowi Gronkowskiemu i Annie Kozak.

Natomiast w podziękowaniu za troskliwe pielęgnowanie skarbów polskiej sztuki oraz upowszechnianie dóbr kultury i dziedzictwa narodowego samorząd województwa małopolskiego wyróżnił pracowników i emerytowanych pracowników Muzeum Tatrzańskiego złotym Krzyżem Małopolski. Odznaczenia otrzymali: Teresa Jabłońska, Danuta Janusz, Małgorzata Kowalczyk, Agata Nowakowska-Wolak, Helena Agata Pitoń i Wojciech Szatkowski. Muzeum otrzymało Nagrodę Województwa Małopolskiego „Polonia Minor”.

Muzeum otrzymało również z rąk Wicemarszałka Łukasza Smółki jubileuszowy prezent w postaci obrazu Portret górala Wojciecha Biskupa Walka autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Serdecznie dziękujemy.