GRUPA WAY OF INK W SCHRONISKU W DOLINIE PIĘCIU STAWÓW

Od wiosny do jesieni tego roku w Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów pokazane zostaną obrazy Tatr wykonane tuszem na papierze. Autorami pejzaży są malarze z grupy Way Of Ink.

Pokaz 5 obrazów będzie wzbogacony przez serię mniejszych prac-szkiców wykonanych przez artystów.

Way of Ink tworzą: Agata Jóźwiak, Konrad Świtała i Lech Żurkowski. Malują w Karpatach od wielu lat. Używają prostych narzędzi plastycznych: pędzli kałankowych, tuszu i papieru. Darzą szacunkiem tradycyjny warsztat artystyczny i na tym fundamencie wypracowali własny język plastyczny. Wpisywani są w nurt sztuki zwany japonizmem. Agata, Konrad i Lech stworzyli unikalne obrazy w historii malarstwa tatrzańskiego. Góry stanowią dla Way of Ink temat wyjątkowy zarówno w malarstwie, jak i w codziennym życiu poza sztuką.

Dotychczas w rejonie Tatr grupa obrazy swe prezentowała: w Galerii Władysława Hasiora (Muzeum Tatrzańskie), w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem oraz w Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki. Malarze chcą, by ich prace służyły ludziom gór i wszystkim tym, dla których góry to magiczne, ulubione miejsce.  Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy. Z artystami będzie można się spotkać i porozmawiać w Schronisku 4 czerwca wieczorem.

Więcej szczegółów dotyczących grupy można znaleźć na stronie internetowej http://www.wayofink.pl/ oraz na facebooku: @wayofinkpl