HISTORYCZNE ZAMKNIĘCIE MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO CZYLI KOLIBA W PRZEDDZIEŃ REMONTU

W piątek 22 czerwca 2018 roku odbyło się historyczne zamknięcie Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Uroczystemu oprowadzaniu towarzyszył występ kapeli góralskiej i poczęstunek.

W ramach Funduszy Europejskich Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.  W związku z rozpoczynającymi się pracami remontowo-budowlanymi Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba będzie nieczynne co najmniej przez 14 miesięcy (12 miesięcy potrwają prace remontowo – budowlane oraz dwa miesiące – czas przewidziany na aranżacje wystaw), natomiast Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje nieczynne będzie co najmniej przez 8 miesięcy (6 miesięcy potrwają prace remontowo – budowlane oraz dwa miesiące – czas przewidziany na aranżacje wystaw).

fot. Marcin G. Ciołek