Co nowego w muzeum?

KOLEJNY BIEG HASIORA PRZESZEDŁ DO HISTORII

KOLEJNY BIEG HASIORA PRZESZEDŁ DO HISTORII

KOLEJNY BIEG HASIORA PRZESZEDŁ DO HISTORII

REKORD ARTYSTY ZOSTAŁ POBITY AŻ 6 RAZY!

W niedzielę 16 czerwca 2019 odbył się w Zakopanem II Bieg Hasiora organizowany przez Muzeum Tatrzańskie. Mimo upalnej pogody w ostatnich dniach, aż 203 zawodników wystartowało z Kuźnic, by dotrzeć do mety przy Galerii Hasiora. Najszybciej do celu dobiegło sześciu mężczyzn, którzy tym samym pobili rekord na 5 km ustanowiony przez Władysława Hasiora: 15:34.

Zwycięzca kategorii Open Mężczyzn, Tomasz Wójcik z Rudzów, przybiegł na metę z czasem: 14:19,28. Emil Drabik i Jan Wydra z Mszany Dolnej zajęli kolejno II i III miejsce z czasami: 14:35,90 i 14:40,74. Rekord Hasiora pobiło także trzech zawodników spoza podium: Michał Talaga z czasem 14:48,28; Wojciech Sułek z czasem 15:27,39 oraz Robert Kidoń z czasem 15:30,16.

Prawie równie szybko dotarła do mety czołówka kobiet. Zwyciężczyni, Magdalena Nabielec z Krakowa pojawiła się na mecie z czasem 16:35,08. II miejsce, z czasem 16:42,09, zajęła Agnieszka Cader z Zabierzowa. Na miejscu trzecim uplasowała się Karolina Piątek z Krakowa docierając do mety w czasie 18:00,06.

Również w kategoriach wiekowych oraz w kategorii specjalnej „pracownik muzeum” związanej ze 130-leciem Muzeum Tatrzańskiego padło wiele rekordów życiowych, tych indywidualnych. Honorowym uczestnikiem Biegu Hasiora był Krzysztof Hasior – wnuk artysty, który przyjechał na wydarzenie specjalnie z Warszawy.

Orzeźwiająca woda oraz energetyczny poczęstunek ufundowany przez Cukiernię Samanta i SEWIK, który czekał na zawodników w cieniu Galerii Władysława Hasiora pomógł w regeneracji sił. Muzealna strefa ‘chillout’ z rozłożonymi leżakami także cieszyła się zainteresowaniem wśród sportowców, a wiele osób wzięło udział w sesji zdjęć pamiątkowych na specjalnie przygotowanej „muzealnej ściance”. Podczas uroczystej dekoracji zwycięzców odbył się konkurs wiedzy o Władysławie Hasiorze, w którym do wygrania były atrakcyjne vouchery i nagrody. Dziękujemy za nie: Marcinowi Rząsie i Galerii Antoniego Rząsy, Hotelowi Hilton Garden Inn Krakow Airport, Schronisku na Hali Ornak oraz przewodnikowi tatrzańskiemu Pawłowi Grocholskiemu. Dziękujemy również Panu Kacprowi Lendeckiemu za projekt linii graficznej Biegu.

Tego dnia bez wątpienia w Galerii Władysława Hasiora po raz kolejny odżył na nowo duch sportu, który w połączeniu z oprowadzaniem kuratorskim po wnętrzach Muzeum uwolnił artystyczne wrażenia i zbudował most pomiędzy sztuką i sportem, kulturą i naturą.

Partnerem II Biegu Hasiora był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, który wspierał Muzeum Tatrzańskie cennym doświadczeniem i pomocą przy organizacji Biegu. Wydarzenie objęte było Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Zakopane.

Dziękujemy głównemu sponsorowi biegu Panu Rafałowi Sonikowi i Gemini Holding, bez wsparcia którego wydarzenia nie udałoby się zrealizować.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w II Biegu Hasiora i zapraszamy bardzo serdecznie za rok!

 

Emilia Pomiankiewicz-Wagner, Muzeum Tatrzańskie

 

Wyniki II Biegu Hasiora:
https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/ii-bieg-hasiora-zakopane/

Fot. C. Wagner

 

Wpisz szukane wyrażenie