KONCERT MUZYKI GÓRALSKIEJ W WARSZAWSKICH ŁAZIENKACH

(fot. Teofil Studnicki)

Serdecznie zapraszamy na wspaniały koncert outdoorowy, który towarzyszy wystawie Muzeum Tatrzańskiego „W góry piękniejsze od Tatr (…) nie wierzę”. Już w niedzielę 28 kwietnia 2019 o godz. 15 w ogrodach Łazienek Królewskich w Warszawie, przy Podchorążówce, zaśpiewa Hanka Rybka wraz z kapelą góralską Związku Podhalan w Zakopanem. Natomiast o historii góralszczyzny opowie prezes Związku Podhalan w Zakopanem Marcin Zubek.

Koncert jest jednym z wydarzeń zorganizowanych z okazji jubileuszu 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego oraz 115-lecia Związku Górali i 100–lecia Związku Podhalan. Spotkaniu w ogrodzie będą towarzyszyły opowieści o dziejach zakopiańskiego Muzeum i Związku.

Wystawę tworzą przepiękne fotografie okresu przedwojennego z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego. Wyeksponowane one zostały w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od strony ul. Agrykola.

Wstęp wolny!