Muzeum Kornela Makuszyńskiego znów otwarte dla zwiedzających.

Po przerwie spowodowanej stanem pandemii Muzeum Tatrzańskie ponownie uruchamia swoje filie. Jako pierwsze otwarte dla zwiedzających będzie Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka.

Wszystkich chętnych zapraszamy od środy do niedzieli w godzinach od 9.00 do 16.00.

Uwaga prosimy aby wcześniej zapoznać się ze zmienionym regulaminem w związku ze stanem pandemii.

W niedzielę wstęp wolny.  Przypominamy adres: Zakopane, ulica Tetmajera 15.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi „Opolanka” ma charakter biograficzno-literacki. Warto przypomnieć, że było to miejsce pobytu państwa Makuszyńskich podczas częstych wakacji, zarówno latem jak i zimą. Po drugiej wojnie światowej natomiast zamieszkali pod Tatrami na stałe.

To, co dzisiaj znajduje się w Muzeum, jest zaledwie cząstką dorobku pisarza – kolekcjonera dzieł sztuki i przyjaciela wielu wybitnych artystów. Muzeum powstało w roku 1966 ze zbiorów ofiarowanych społeczeństwu przez Janinę Gluzińską-Makuszyńską (1896-1972) wdowę po pisarzu.

Kornel Makuszyński (1884-1953), pisarz, publicysta, krytyk teatralny, jeden z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci, urodził się w Stryju, a młodość spędził we Lwowie.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego, filia Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Regulamin zwiedzania

1. Zaplanuj swoją wizytę!

Dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu zwiedzania przed wizytą w Muzeum sprawdź godziny otwarcia filii oraz zarezerwuj godzinę odwiedzin pod nr tel. 18 201 22 63. Przyjdź punktualnie, a nawet kilka minut przed wyznaczoną godziną. Pierwszeństwo wejścia do Muzeum mają osoby, które umówiły wizytę wcześniej. W miarę możliwości wpuszczane będą osoby nie posiadające rezerwacji.

1. Ograniczona ilość zwiedzających

Osoby wpuszczane są na ekspozycję pojedynczo. O możliwości wejścia kolejnej osoby na wystawę informuje personel Muzeum. Możliwe jest zwiedzanie w grupie składającej się maksymalnie z 3 osób (rodzina, wspólnie zamieszkujący, itp.).

1. Bądź cierpliwy, poczekaj

Ilość osób przebywających w na terenie Muzeum jest ograniczona. Bądź cierpliwy, jeśli trzeba będzie poczekać na wejście na ekspozycję, bądź do kolejnej sali.

1. Zachowaj odstęp 2 m

Zachowaj odstęp minimum 2 m od innych zwiedzających oraz od pracowników Muzeum.

1. Zakryj usta i nos

Wejście do Muzeum i zwiedzanie sal ekspozycyjnych możliwe jest tylko w czystych maseczkach zakrywających usta i nos (należy mieć własne maseczki). Dzieci do lat 4 są zwolnione z tego obowiązku.

1. Zadbaj o higienę rąk przed wejściem do Muzeum

Przed wejściem do Muzeum zdezynfekuj ręce płynem znajdującym się przy wejściu.

1. Rekomendujemy płatność bezgotówkową

Zalecamy dokonywanie płatności bezgotówkowej (kartą/telefonem). W przypadku dokonywania zakupu gotówką prosimy, w miarę możliwości, o płatność wyliczoną kwotą.

1. Zwiedzaj bezdotykowo

Poruszając się po Muzeum nie dotykaj eksponatów, wyłączników świateł, ścian, itp.

1. Dbajmy o bezpieczeństwo własne, innych zwiedzających i pracowników Muzeum

Jeżeli wykazujesz objawy chorobowe, masz gorączkę, kaszel, źle się czujesz bądź masz inne dolegliwości, zrezygnuj z przebywania w miejscach publicznych. Pracownicy Muzeum są zobowiązani dbać o bezpieczeństwo wszystkich zwiedzających nasze Muzeum. Stosuj się do wskazówek, zaleceń i komunikatów personelu Muzeum.

1. Odwiedź nas wirtualnie

Po wizycie w Muzeum, nie zapomnij odwiedzić naszej strony internetowej www.muzeumtatrzanskie.pl. Znajdź nas na Facebooku i Instagramie. To szansa na poszerzenie wiedzy, obejrzenie ciekawych materiałów multimedialnych.