Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wspólne kolędowanie z Hanką Rybką i muzyką góralską

Nic tak nie przybliża świątecznej atmosfery jak kolędy i pastorałki, dlatego pragniemy wspólnie z gośćmi przebywającymi w Zakopanem jak i mieszkańcami miasta spotkać się w wyjątkowy wieczór 27 grudnia (wtorek) i wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy.

W zimowej scenerii willi Oksza wystąpi znana śpiewaczka rodem z Poronina Hanka Chowaniec Rybka oraz zespół muzykantów wykonujący tradycyjną góralską muzykę. Zaprezentują oni słynne polskie kolędy, zarówno w języku polskim, jak i w gwarze góralskiej. Uczestnicy otrzymają specjalny śpiewnik, dzięki któremu będą mogli przyłączyć się do kolędowania.

Program wydarzenia będzie niezwykły także z tego względu, iż występy przeplatane będą wystąpieniami Józefa Pitonia, najlepszego gawędziarza na Podhalu, tancerza, śpiewaka i popularyzatora folkloru góralskiego, który w ciekawy i anegdotyczny sposób opowie gościom o lokalnych tradycjach świątecznych i noworocznych.

Spotkajmy się 27 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w ogrodzie Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny
Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.