NOT.FOT. NOTATNIK FOTOGRAFICZNY WŁADYSŁAWA HASIORA VOL. 4

Galeria Władysława Hasiora
7 grudnia (czwartek) godz.16

Serdecznie zapraszamy na prezentację nowego zeszytu Magazynu Fotograficznego NOT. FOT. W spotkaniu w Galerii Władysława Hasiora wezmą udział członkowie zespołu redakcyjnego magazynu „NOT.FOT.”: Julita Dembowska, Łukasz Gorczyca, Błażej Pindor oraz Joanna Trznadel. Goście opowiedzą o „Notatniku Fotograficznym” Hasiora i jego archiwum w Muzeum Tatrzańskim, a także o pracy nad magazynem „NOT.FOT.” i dalszych planach wydawniczych.

Magazyn „NOT.FOT.” to publikacja dedykowana wyjątkowemu dziełu z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego – Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku, a jednocześnie pasjonujący, fotograficzny szkicownik sławnego artysty, który służył mu również za narzędzie do pracy popularyzatorskiej i edukacyjnej.