„POCZĄTKI PLAKATU POLSKIEGO” SPOTKANIE TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „ZAKOPANE ZAPRASZA. PLAKATY 1906-1948” W RAMACH ŚWIĘTA MAŁOPOLSKI

13.06.2019 (czwartek), godz. 18:00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25

Kiedy miały miejsce początki plakatu artystycznego w Polsce? Trudno określić konkretne daty, ponieważ wszystko zależy od tego, co nazwiemy plakatem. Czym właściwie jest plakat i jakie spełnia funkcje? Na spotkaniu postaramy się dotrzeć do genezy tej niezwykłej formy graficznej, poznamy historię polskiego plakatu artystycznego pierwszej połowy XX wieku. Bazą tych dociekań będzie kolekcja plakatów ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego prezentowana na wystawie „Zakopane zaprasza. Plakaty 1906-1948”. W czasie spotkania również przyjrzymy się dokładnie eksponowanym pracom na wspomnianej ekspozycji.

Prowadzenie: Zofia Radwańska, Dział Sztuki Muzeum Tatrzańskiego. Serdecznie zapraszamy!