SPOTKANIE Z HUBERTEM CZEREPOKIEM NA WYSTAWIE „KOLEKCJA ROZDZIAŁ PIERWSZY (SZTUKA WSPÓŁCZESNA W ZBIORACH MUZEUM TATRZAŃSKIEGO)

Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu z artystą. Hubert Czerepok jest absolwentem zakopiańskiej Szkoły Kenara oraz poznańskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach Izabeli Gustowskiej i Jana Berdyszaka. Film Huberta Czerepoka pt. „Ekosystem” możemy zobaczyć na wystawie „Kolekcja rozdział pierwszy (sztuka współczesna w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego). Podczas spotkania artysta opowie o swojej pracy oraz pokaże fragmenty innych filmów.

2 grudnia godz. 17.00

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza

Hubert Czerepok w duecie artystycznym Magisters (ze Zbyszkiem Rogalskim) produkował absurdalne fotografie i filmy. Współpracując z Sebastianem Mendezem, opracował strategiczną grę Survivors of The White Cube – symulację świata sztuki. Tworzył ze Stevem Rushtonem death-metalową grupę Children of Sodom.

Realizuje filmy, animacje, wykonuje filmy found footage, rysuje, maluje, tworzy obiekty i instalacje. Opracowuje projekty multimedialne, oraz działa w przestrzeni publicznej. Jednym z tematów przez niego podejmowanych są relacje pomiędzy fikcją i prawdą historyczną, przy czym to nie fakty same w sobie interesują artystę najbardziej, ale sposób w jaki mutują i ulegają formalnym i semantycznym przekształceniom. Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (m.in. w CSW Łaźnia w Gdańsku, Galerii Arsenał w Białymstoku, Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie, Centrum Sztuki Kronika w Bytomiu), w których podejmuje zagadnienia związane z artykulacją wolności, dekonstrukcją stereotypów.