TRWAJĄ PRACE REMONTOWE W RAMACH PROGRAMÓW DOFINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

Przypominamy, że Muzeum Tatrzańskie realizuje obecnie prace remontowo-budowalne w ramach dwóch projektów budowlano-konserwatorskich współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

1) Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 (w ramach 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury) pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”. Projektem objęte są następujące filie Muzeum Tatrzańskiego:

Galeria Władysława Hasiora

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje

Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

Zagroda Sołtysów w Jurgowie

PRACE BUDOWLANE ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE W:

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje oraz w Zagrodzie Sołtysów w Jurgowie.

Prace budowlane w Zagrodzie Korkoszów w Czarnej Górze są w trakcie odbiorów końcowych.

AKTUALNIE TRWAJĄ PRACE REMONTOWO–BUDOWLANE W:

Galerii Władysława Hasiora oraz w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

Trwają działania zmierzające do wykonania aranżacji wystaw w obiektach.

2) Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”. Projektem objęte są następujące filie Muzeum Tatrzańskiego:

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

Galeria Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Aktualnie jesteśmy w trakcie prac remontowych w Galerii Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich oraz w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Zakończyła się procedura przetargowa dla Muzeum Kornela Makuszyńskiego, o wszelkich decyzjach będziemy informować w najbliższych dniach.