UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA PRZEZ RODZINĘ KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO ORDERU ORŁA BIAŁEGO

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

10.05.2019 (piątek)

Uroczystość przekazania przez rodzinę Kornela Makuszyńskiego Orderu Orła Białego przyznanego pisarzowi pośmiertnie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 11 listopada 2018 roku.

Program

09.00 – złożenie kwiatów na grobach Kornela Makuszyńskiego i Janiny Makuszyńskiej na Starym Cmentarzu w Zakopanem

12.30 – prezentacja ławki dedykowanej Kornelowi Makuszyńskiemu, przygotowanej przez Miasto Zakopane, róg ul. Piłsudskiego i Tetmajera

13.00 – uroczyste przekazanie przez Rodzinę Kornela Makuszyńskiego Orderu Orła Białego (Muzeum Kornela Makuszyńskiego, filia Muzeum Tatrzańskiego)

17.00 – spektakl uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego na Cyrhli pt. „Kornelowski uśmiech” (willa Oksza)

18.00 – „Cudnej mimozie – wstrętna pokrzywa”. Listy Kornela Makuszyńskiego do żony (i teściów) – wykład dr Justyny Staroń (willa Oksza)

Uroczystość wspiera Hotel Wersal oraz Urząd Miasta Zakopane.