UWAGA! UWAGA! MUZEUM TATRZAŃSKIE POSZUKUJE INFORMACJI!!!

Zbieramy opowieści o Juliuszu Zborowskim, pierwszym dyrektorze Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

W 2019 roku obchodzimy 130-lecie Muzeum Tatrzańskiego i z tej okazji zbieramy wspomnienia, zdjęcia i inne pamiątki związane z Juliuszem Zborowskim. Juliusz Zborowski, etnograf i językoznawca był w latach 1922-1965 dyrektorem Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Przypomnijmy wspólnie osobę Juliusz Zborowskiego, Honorowego Obywatela Zakopanego. Zapytajcie swoich bliskich i znajomych. Sprawdźcie w rodzinnych zbiorach czy posiadacie pamiątki z nim związane.

Wszystkie informacje związane z Juliuszem Zborowskim prosimy przekazywać do Muzeum Tatrzańskiego na adres mkwiecinska@muzeumtatrzanskie.pl lub telefonicznie 18 20 152 05 wew. 16 do Magdaleny Kwiecińskiej.

Dziękujemy!