WIECZÓR GÓRSKI „JAK PIELĘGNOWAĆ PASJĘ DO GÓR, BY NIE WYBLAKŁA”

„Jak pielęgnować pasję do gór, by nie wyblakła”

6.07.2019 r. (sobota), godz. 19.00

Zapraszamy na wieczór górski w schronisku PTTK im. Walerego Goetla na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej

„Jak pielęgnować pasję do gór, by nie wyblakła” to spotkanie o pasji do gór wysokich i tych niższych na przykładach różnych ludzi. Wieczór poprowadzi Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Nie zabraknie opowieści o Tatrach, Himalajach, Bieszczadach, Beskidzie Niskim i ludziach, którzy tworzą magię tych gór. O Włodku Cywińskim, Wiesławie Stanisławskim, Władysławie Nadopcie „Majstrze Bieda” i innych legendach polskich gór można opowiadać, jeśli ktoś chce słuchać. A motto wieczoru jest następujące: jeżeli zdasz sobie sprawę, że góry są Twoim zawodem, pasją, miejscem odpoczynku, to warto zadbać, by ta pasja nie wyblakła, nie przepadła w wirze wiecznie ważnych spraw. Warto ją rozwijać, tak, by sprawiała nam wraz z upływem czasu i życia wielką radość i dawała potężny zastrzyk dobrej energii. O tym będzie ten wieczór.

Na spotkaniu odbędzie się pokaz filmu „33 zgłoś się”, poświęconego postaci znanego taternika, ratownika i Naczelnika TOPR – Piotra Malinowskiego, w reżyserii Roberta „Górala” Żurakowskiego. Reżyser będzie tego dnia z nami w schronisku i opowie o tym, jakie filmy realizuje i jakie ma najbliższe plany.

Serdecznie zapraszamy – Gospodarze schroniska na Hali Ornak i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.