PROMOCJA KSIĄŻKI POŚWIĘCONEJ PAMIĘCI MICHAŁA JAGIEŁŁY „SZTAMBUCH MICHAŁA JAGIEŁŁY” oprac. Rafał Monita

7 lipca (piątek) godz. 17
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na promocję książki poświęconej pamięci Michała Jagiełły. Publikacja jest zbiorem wspomnień i świadectw osób z kręgu warszawskiego, zakopiańskiego i taternickiego. „Sztambuch Michała Jagiełły” to przede wszystkim świadectwo ludzi, którzy go znali, doświadczali jego wiedzy, obecności, przyjaźni. To zbiór kilkudziesięciu wspomnień ludzi mu bliskich z kręgu warszawskiego, kręgu zakopiańskiego, kręgu tatrzańskiego. To wypowiedzi taterników, fascynatów gór, literatów, artystów, a także osób, dla których świadectwa Michała o współpracy z mniejszościami, stanowią do dziś wyznacznik jego otwartości.

Patronat nad książką objęli: TOPR, Tatrzański Park Narodowy i Biblioteka Narodowa.

Spotkanie poprowadzi Rafał Monita

Szczegółowe informacje: