WYSTAWA POPLENEROWA STUDENTÓW WARSZAWSKIEJ AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ

20 maja – 18 czerwca
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na wystawę poplenerową studentów warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej “Pracuję od tygodnia i mam tylko czarną skrzynkę z ziemią”. Wszystkie prace, które prezentujemy na wystawie powstały w wyniku tygodniowego pleneru artystycznego prowadzonego przez pracownika Muzeum Tatrzańskiego oraz artystów Monikę Masłoń i Daniela Rumiancewa w dawnej pracowni Mistrza.

Prace inspirowane są twórczością Hasiora oraz przestrzenią jego autorskiej galerii. Mają charakter analityczny, wchodzą w dyskurs z kolekcją muzealną, nawiązując do idei miejsca, a także lokalizacji geograficznej Zakopanego. Ich kontekstualność stanowi próbę przetłumaczenia wielowątkowej twórczości Hasiora na język sztuki XXI wieku.

Znaczna większość prac, powstałych w różnych technikach, znalazła swoje miejsce w sali wystaw czasowych galerii. Jednakże kilka dzieł wprowadzonych zostało na zasadzie ingerencji artystycznej pomiędzy twórczość Hasiora.

Wystawę można oglądać do 18 czerwca 2017 r.