Zajęcia interaktywne „Z aparatem wśród sztuki”

Miejsce: Galeria Władysława Hasiora
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
Czas trwania zajęć: 1,5 godziny
Koszt: 3,00 zł od osoby
Termin: do uzgodnienia z prowadzącymi
Kontakt do prowadzącej zajęcia: Julita Dembowska, Maciej Buńda
tel. 18 20 668 71, jdembowska@muzeumtatrzanskie.pl

Zapraszamy na interaktywne zajęcia do Galerii Władysława Hasiora. Będziemy na nich uczyć jak patrzeć na dzieło i jak interpretować to, co widzimy. Ich adresatami są młodzież szkolna oraz osoby dorosłe. W dobie wszechobecnej kultury wizualnej oraz obecności multimediów w życiu codziennym, spróbujemy posłużyć się rejestracją obrazu do obserwacji sztuki i tworzenia jej interpretacji. Władysław Hasior sam chętnie sięgał po aparat, żeby zarejestrować różne przejawy zainteresowania sztuką. Pójdziemy jego tropem, ale obserwować będziemy materiały i prace samego artysty. Z powstałych zdjęć zmontujemy kolaże interpretujące jego dzieła. Każde zajęcia będą kończyć się zwiedzaniem Galerii Władysława Hasiora połączonym z bogatym komentarzem.
Grupa docelowa: młodzież szkolna (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne), studenci i dorośli (grupy zorganizowane)
Grupa powinna liczyć do 20 osób.