Zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej  O Tytusie Chałubińskim

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej O Tytusie Chałubińskim

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę plenerową zlokalizowaną przy zakopiańskich Krupówkach, obok cukierni Samanta. Tym razem wystawa fotograficzna dotyczy patrona naszego Muzeum, dra Tytusa Chałubińskiego.

Na siedmiu planszach można zobaczyć rzadko publikowane zdjęcia i ryciny pochodzące z naszych zasobów archiwalnych. Część z nich pojawi się w zupełnie nowej odsłonie, gdyż zdjęcia zostały poddane procesowi koloryzacji przez naszego pracownika Rafała Jabłońskiego-Zelka.

Warto zaznaczyć, że oprócz zdjęć, wystawa to również teksty, w których przedstawiamy mało znane fakty dotyczące życia oraz działalności naukowej i społecznej Tytusa Chałubińskiego.

W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin naszego patrona Rada Miasta Zakopane, na wniosek Muzeum Tatrzańskiego, ogłosiła rok 2020 „Rokiem doktora Tytusa Chałubińskiego”.

Niebawem zaprosimy Was na kolejne wydarzenia i wystawy poświęcone naszemu patronowi.

Autor: Marcin Warchałowski