#zostańwdomu – to akcja, do której aktywnie włącza się Muzeum Tatrzańskie

Próbujemy uprzyjemnić Wam ten niełatwy czas. W miarę możliwości swoją aktywność przenieśliśmy do mediów społecznościowych m.in. na profil społecznościowy Muzeum Tatrzańskiego na Facebooku. Wśród propozycji jakie codziennie przygotowujemy jest akcja promowania książek, które warto podczas kwarantanny przeczytać. Wśród tytułów proponowanych przez Muzeum Tatrzańskie są oczywiście książki publikowane przez Muzeum, jak katalog prac Witkacego czy Notatnik Fotograficzny Władysława Hasiora. Ale mamy też i nieco lżejsze propozycje, jak np. książka Katarzyny Zyskowskiej „Sprawa Hoffmanowej” czy Macieja Pinkwarta „Wariat z Krupówek”. Nasze propozycje zazwyczaj są pretekstem do dyskusji o książkach i prezentowaniu przez internautów swoich własnych propozycji. Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączania się do akcji i pokazywania swoich ulubionych książek tatrzańskich. Staramy się również przybliżyć Wam twórczość zarówno znanych artystów jak Władysław Hasior, ale i tych nieco zapomnianych jak Wojciech Brzega. Pracownicy Muzeum Tatrzańskiego przygotowują również krótkie filmy pokazujące naszą instytucję „od kuchni”. Przypominamy, że w naszych mediach, w tym społecznościowych dostępne są wirtualne spacery po naszych muzeach. Cały czas opowiadamy o ludziach, książkach, sztuce i przyrodzie tatrzańskiej. Mamy nadzieję, że przynajmniej na chwilę oderwiemy naszych fanów od niespokojnych myśli. Mocno wierzymy, że kultura czyni życie piękniejszym i pomaga przeżyć trudne chwile.