Kolekcja. Sztuka współczesna w Muzeum Tatrzańskim

zewnętrzna drewniana elewacja Galerii Władysława Hasiora

Galeria Władysława Hasiora

Godziny otwarcia:

NIECZYNNE 8.06.2023 (CZWARTEK)

środa - nieczynne
poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela: 9:00 – 17:00
piątek, sobota: 11:00 – 19:00

Ostatnie wejście – pół godziny przed zamknięciem filii

Cennik:

EKSPOZYCJA STAŁA I CZASOWA
bilet normalny 20 zł
bilet ulgowy 10 zł

EKSPOZYCJA STAŁA
bilet normalny 16 zł
bilet ulgowy 8 zł

EKSPOZYCJA CZASOWA
bilet normalny 10 zł
bilet ulgowy 5 zł

KARTA DUŻEJ RODZINY
bilet na wystawy dostępne w filii dla 1 osoby 8 zł

BILET CAŁODZIENNY ŁĄCZONY DO WSZYSTKICH OTWARTYCH FILII
bilet normalny 49 zł
bilet ulgowy 24 zł

BILET TYGODNIOWY ŁĄCZONY DO WSZYSTKICH OTWARTYCH FILII
bilet normalny 65 zł
bilet ulgowy 32 zł

GRUPOWY
min. 15 os., wszystkie wystawy dostępne w filii, na każde 15 os. 1 opiekun gratis
bilet za 1 os. 9 zł

AUDIOPRZEWODNIK 5 zł

OPROWADZANIE 40 zł

MIESZKAŃCY GMIN: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Czarny Dunajec, Kościelisko, Nowy Targ, Miasto Nowy Targ, Miasto Zakopane, Poronin i Szaflary
bilet 1 zł

Wstęp wolny w każdą niedzielę

Plakat z grafiką czarnych owiec. logo muzeum tatrzańskiego. Kolekcja. Sztuka współczesna w Muzeum Tatrzańskim. Na białym tle napisy: Artyści: Edward Dwurnik, Jan Dziaczkowski, Zygmunt Januszewski, Kamil Kuskowski, Zbigniew Rogalski, Daniel Rumiancew, Zygmunt Rytka, Magdalena Ciszewska-Rząsa, Wilhelm Sasnal, Karol Szostak, Andrzej Tobis, Władysław Werner. od 28 kwietnia do 23 lipca 2023 Galeria Władysława Hasiora, filia Muzeum Tatrzańskiego, ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane
Data otwarcia: 28/04/2023
Data zamknięcia: 23/07/2023

Wystawa ta jest wyborem z dotychczasowych zakupów dzieł sztuki, dokonanych przez Muzeum Tatrzańskie. Na wystawie znajdują się prace takich artystów jak: Edward Dwurnik, Jan Dziaczkowski, Zygmunt Januszewski, Kamil Kuskowski, Zbigniew Rogalski, Daniel Rumiancew, Zygmunt Rytka, Magdalena Ciszewska-Rząsa, Wilhelm Sasnal, Karol Szostak, Andrzej Tobis, Władysław Werner.

Motywem przewodnim nowej wystawy jest krajobraz. Niektóre jego wizerunki są dosłowne, wręcz dokumentacyjne np. wybór z fotogramów Władysława Wernera, „Panorama z Miedzianego” Daniela Rumiancewa czy też cykl „Las Chałubińskich” Magdy Rząsy. Większość z nich interpretuje tatrzański/podhalański fantazmat. Prezentowane będą rysunki Edwarda Dwurnika z lata 1968 roku, które spędzał wraz z żoną w Jurgowie, wariacje na temat tatrzańskiego krajobrazu Daniela Rumiancewa, ale także prace o charakterze konceptualnym – Zygmunta Rytki oraz krytycznym – obraz Wilhelma Sasnala Góralszczyzna.

Każda z prac może być interpretowana na wiele sposób. „Las Chałubińskich” jest zarówno liryczną dokumentacją, jak również pracą, kierującą uwagę na kwestie związane z ekologią i szacunkiem do dziedzictwa przyrodniczego. Podobnie jak seria tatrzańskich panoram zasnutych smogiem, zrealizowanych przez Kamila Kuskowskiego. Jednocześnie zgromadzone prace odnoszą się do ikonicznych obiektów przedstawiających Tatry i nasz region, które znajdują się w naszej muzealnej kolekcji.

Termin trwania wystawy od 28 kwietnia do 23 lipca 2023

Galeria Władysława Hasiora, filia Muzeum Tatrzańskiego, ul. Jagiellońska 18 b

Wpisz szukane wyrażenie