Konkursy Muzeum Tatrzańskiego przygotowane w ramach Roku dra Tytusa Chałubińskiego. Serdecznie zapraszamy.

W związku z obchodami Roku Tytusa Chałubińskiego zapraszamy Was do wspólnej zabawy, a raczej wspólnego poznawania świata, który nas otacza i postaci naszego patrona Przygotowaliśmy dla Was dwa różne konkursy – oto szczegóły:

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie NA ZIELNIK ELEKTRONICZNY pt. „Przyroda wokół mnie”.

Polega on na stworzeniu zielnika 10 roślin, które spotkamy w naszym najbliższym otoczeniu. Wysuszone i opisane rośliny fotografujemy, a ich fotografie w wersji elektronicznej przesyłamy wraz z niezbędnymi zgodami i oświadczeniami na adres: konkursy.muzeum.tatrzanskie@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do 9 października do godz. 12.00.

UWAGA!

Zielniki można zgłaszać aż w 5 kategoriach: na zielnik klasowy, rodzinny, dzieci do lat 11, młodzież w wieku 12-17 lat i dorośli od 18 lat. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do wspólnego poznawania przyrody wokół nas. Szczegóły i wzory zgód i oświadczeń w regulaminie konkursu na naszej stronie internetowej

Konkurs dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020

W związku z obchodami Roku Tytusa Chałubińskiego zapraszamy również uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do aktywnego poznawania pasji patrona Muzeum Tatrzańskiego i udziału w ogólnopolskim konkursie na amatorski FILM pt.:„Tytus Chałubiński i jego pasje”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie dowolną techniką krótkiego filmu amatorskiego (może to być np. film poklatkowy, animacja, film dokumentalny, itp.), na dowolnym sprzęcie cyfrowym (kamera cyfrowa, aparat fotograficzny, telefon, itp.) pt. „Tytus Chałubiński i jego pasje”.

Film powinien być krótki (1-2 minut) i opowiadać o pasjach doktora, może być przygotowany indywidualnie lub w zespole dwuosobowym z tej samej kategorii wiekowej.

Film w formacie mp4 przesyłamy wraz z niezbędnymi zgodami i oświadczeniami na adres: konkursy.muzeum.tatrzanskie@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do 9 października do godz. 12.00.

UWAGA!

Zgłoszenia można składać w 3 kategoriach: uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej, uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej, uczniowie szkół ponadpodstawowych. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody. Szczegóły i wzory zgód i oświadczeń w regulaminie konkursu na naszej stronie internetowej.

logo programu Kultura Interwencje

Fotografia koloryzacja: Rafał Jabłoński-Zelek