JUŻ W NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY NA II BIEG HASIORA

Wyniki II Biegu Hasiora:

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II Bieg Hasiora organizowany przez tym razem w ramach jubileuszu 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego.

Zapisy do biegu są możliwe jeszcze dziś (sobota) od godz. 16:00 do 18:00 w Galerii Władysława Hasiora oraz jutro, w niedzielę, od 8:00 do 9:00 w Kuźnicach. Oplata startowa wynosi 50 zł.

Władysław Hasior (1928-1999) był wybitnym polskim artystą znanym zarówno z działalności twórczej jak i edukacyjnej, który przez całe życie związany był z Zakopanem. Hasior był również utalentowanym biegaczem, uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord na dystansie 5 km. Wprowadzając codzienne treningi szybkościowe, truchto-biegi, systematycznie dokumentował swoje osiągnięcia w zeszytach, zwłaszcza w latach 1952-1956.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu zarówno zawodników jak i kibiców! Szczegółowy program znajduje się poniżej:

16 czerwca 2019

8:00 – 9:00                 biuro zawodów w Kuźnicach

9:30                            start zawodników na wysokości sklepu Gama w Kuźnicach (Trasa biegu: START Kuźnice na wysokości sklepu Gama – bieg w dół ul. Przewodników Tatrzańskich – skręt w lewo w ul. Bronisława Czecha ścieżką rowerową – pętla – powrót do ronda prawym pasem jezdni – bieg prosto ul. Droga na Bystre – skręt w lewo w Bulwary Słowackiego – skręt w prawo ul. Władysława Broniewskiego – skręt w lewo w Bulwary Słowackiego – prosto w ul. Jagiellońską – skręt w lewo przed Galerię Władysława Hasiora META, dystans 5 km)

9:30                            „muzealny chill out’ przy Galerii Hasiora (poczęstunek, pamiątkowe fotografie, strefa kibica)

11:00                          „truchtobieg z Hasiorem” oprowadzanie kuratorskie po Galerii Władysława Hasiora dla zawodników

12:00                          uroczysta dekoracja zwycięzców (w ogrodzie Galerii Hasiora)

[Regulamin PDF].

Data: 16 czerwca 2019 (niedziela)

Start: Kuźnice, godz. 09.30

Meta: Galeria Władysława Hasiora, filia Muzeum Tatrzańskiego

Dystans: 5 km

Partner: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane.

Bieg jest dofinansowany dzięki uprzejmości pana Rafała Sonika i Gemini Holding.

Sponsor poczęstunku: cukiernia Samanta.

Sponsor wody: SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o. o.

Link do zapisów: