Muzeum bez barier

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem dokłada wszelkich starań, aby być miejscem przyjaznym i dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Pragniemy, aby każdy miał możliwość do pełnego uczestnictwa w kulturze.

Muzeum Tatrzańskie to sieć jedenastu muzeów i galerii sztuki. Ze względu na zabytkowy charakter wszystkich filii tylko nieliczne z nich są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W najbliższych latach planujemy remonty większości obiektów, w tym również ich pełne dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Obiekty przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami to:

MuzeumTatrzańskie. Willa Oksza

Muzeum Tatrzańskie. Chałupa Gąsieniców Sobczaków

 

W celu zasięgnięcia informacji szczegółowych oraz w sprawie rezerwacji, planowania przyjazdu i zajęć edukacyjnych zapraszamy do kontaktu z Działem Edukacji – e-mail: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl lub telefonicznie: 18 20 152 05, wewn. 16, kom. 533 925 111; możliwy jest kontakt sms-owy.

 

 

OFERTA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy. Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.
  W obiektach niedostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową wejście jest bezpłatne, asystentom przysługuje wówczas bilet ulgowy.

 

Zajęcia adresowane do: dwóch grup wiekowych 3-6 i 7-10 lat

Prowadząca: Aleksandra Michalska

Liczba uczestników: 20 – 25 osób

Czas trwania: 2h

Kalendarz zajęć: do uzgodnienia z prowadzącymi zajęcia, tel. 18 20 152 05 wew. 16; rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl

Koszt: 2 zł od uczestnika zajęć.

Miejsce: Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje

 

OFERTA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy. Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.
 • Możliwość wprowadzenia psa przewodnika.
 • Osoby z dysfunkcją wzroku poruszające się z białą laską, ze względu na swoje bezpieczeństwo, powinny poruszać się po wystawach w towarzystwie asystenta lub pracownika Muzeum, który służy pomocą przy pokonywaniu wszelkich przeszkód architektonicznych.
 • Bezpłatne oprowadzanie przez przewodnika dla grup zorganizowanych, w których ponad połowa uczestników stanowią osoby z niepełnosprawnością (grupa powyżej 11 osób).
 • Zajęcia edukacyjne:
 • „Co piszczy w trawie” – zajęcia dotyczą tematu przyrody tatrzańskiej; uczestnicy poznają życie i zwyczaje mieszkańców Tatr oraz mogą usłyszeć nagrania ich głosów. Zajęcia odbywają się w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10). Koszt 100zł od grupy (grupa do 25 osób max.)
  Kontakt: Dział Edukacji – mail: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl lub telefonicznie: 18 20 152 05, wewn. 16, 533 925 111; możliwy jest kontakt sms-owy.

 

OFERTA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ SŁUCHU

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy, Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.
 • Dla grup niedosłyszących lub posiadających własnego tłumacza PJM przysługuje bezpłatne oprowadzanie przez przewodnika dla grup zorganizowanych, w których ponad połowa uczestników stanowią osoby z niepełnosprawnością (grupa powyżej 11 osób) .
 • Zajęcia edukacyjne.
  Zajęcia odbywają się dla grup niedosłyszących lub posiadających własnego tłumacza PJM.
 • „Jak dawniej bawiły się dzieci”
 • „Tajemnice malowanej skrzyni”
 • „Odwiedziny w chałupie góralskiej”

 

OFERTA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy, Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawności lub stopień niepełnosprawności.
 • Zajęcia edukacyjne.
  Wszystkie dostępne zajęcia z naszej oferty edukacyjnej w zależności od potrzeb i stopnia niepełnosprawności, są dostosowywane do grupy zamawiającej.

http://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/

Wpisz szukane wyrażenie