Muzeum bez barier

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem dokłada wszelkich starań, aby być miejscem przyjaznym i dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Pragniemy, aby każdy miał możliwość do pełnego uczestnictwa w kulturze.

Muzeum Tatrzańskie to sieć jedenastu muzeów i galerii sztuki. Ze względu na zabytkowy charakter wszystkich filii tylko nieliczne z nich są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W najbliższych latach planujemy remonty większości obiektów, w tym również ich pełne dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Obiekty przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami to:

Muzeum Tatrzańskie. Willa Oksza

Muzeum Tatrzańskie. Chałupa Gąsieniców Sobczaków

Muzeum Tatrzańskie. Willa Koliba

Muzeum Tatrzańskie. Gmach główny

 

 

 

OFERTA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy. Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.
  W obiektach niedostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową wejście jest bezpłatne, asystentom przysługuje wówczas bilet ulgowy.

 

 

 

OFERTA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy. Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.
 • Możliwość wprowadzenia psa przewodnika.
 • Osoby z dysfunkcją wzroku poruszające się z białą laską, ze względu na swoje bezpieczeństwo, powinny poruszać się po wystawach w towarzystwie asystenta lub pracownika Muzeum, który służy pomocą przy pokonywaniu wszelkich przeszkód architektonicznych.

 

OFERTA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ SŁUCHU

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy, Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.
 • Dla grup niedosłyszących lub posiadających własnego tłumacza PJM przysługuje bezpłatne oprowadzanie przez przewodnika dla grup zorganizowanych, w których ponad połowa uczestników stanowią osoby z niepełnosprawnością (grupa powyżej 11 osób) .
 • Zajęcia edukacyjne.
  Zajęcia odbywają się dla grup niedosłyszących lub posiadających własnego tłumacza PJM.

 

OFERTA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE

 • Osobom niepełnosprawnym i ich asystentom, opiekunom przysługuje bilet ulgowy, Osoba z niepełnosprawnością powinna posiadać dokument potwierdzający niepełnosprawności lub stopień niepełnosprawności.
 • Zajęcia edukacyjne.
  Wszystkie dostępne zajęcia z naszej oferty edukacyjnej w zależności od potrzeb i stopnia niepełnosprawności, są dostosowywane do grupy zamawiającej.

https://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/

Wpisz szukane wyrażenie