Edukacja

Szanowni Państwo,

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem – założone w 1888 roku – od początków swego istnienia ważną rolę przywiązywało do edukacji. Pierwsze wystawy, wykłady i konferencje, organizowane przez Dyrektora Juliusza Zborowskiego, „Samuela”, pokazały niezwykłe możliwości i potencjał zakopiańskiej placówki. Dzisiejsze możliwości są dużo większe niż przez laty. Zachęcamy przede wszystkim do korzystania z zajęć interaktywnych i lekcji muzealnych, stanowiących bazę informacji o historii, przyrodzie, etnografii i sztuce naszego regionu. Dzięki nim dzieci i młodzież, zdobywając wiedzę i nowe kompetencje, coraz mocniej wiążą się ze swoją „małą Ojczyzną”.

Przedstawiając Państwu naszą ofertę edukacyjną, liczymy przede wszystkim na współpracę i częste kontakty. Nasze lekcje muzealne, zajęcia interaktywne, oprowadzanie po wystawach i spotkania górskie mają wtedy sens, gdy cieszą się zainteresowaniem. Gdy Państwo jesteście współtwórcami naszej oferty. Liczymy na uwagi i propozycje, bo naszym celem jest, by nasze Muzeum – nazywane „skarbnicą Tatr” – było taką prawdziwą skarbnicą dla Państwa i Państwa uczniów.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty i do współpracy.

Aleksandra Michalska i Monika Pietraszko–Warchałowska
Dział Edukacji Muzeum Tatrzańskiego
edukacja@muzeumtatrzanskie.pl

Kiedy się odbywają?

Lekcje muzealne, animacje i warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego. Natomiast lekcje muzealne, animacje i warsztaty w filiach MT – w Galerii Władysława Hasiora oraz w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza odbywają się od środy do piątku.

Jak je zamówić?

Kontaktując się bezpośrednio z prowadzącym z co najmniej 1-tygodniowym wyprzedzeniem. Zajęcia można odwołać najpóźniej na 3 dni przed terminem zajęć.

Ile kosztują?

Lekcje muzealne 100 zł od grupy

Warsztaty/Animacje 120 zł od grupy

Organizacja zajęć

W zajęciach może uczestniczyć grupa do 25 osób.

Za dyscyplinę w grupie odpowiadają opiekunowie.

W przypadku spóźnienia grupy, zajęcia mogą być skrócone, lub odwołane.

Muzeum zastrzega sobie prawo odwołania zajęć z ważnych powodów.

Wpisz szukane wyrażenie