Archiwum społeczne

Archiwum Społeczne  przy Muzeum Tatrzańskim

 

Celem Archiwum Społecznego Muzeum Tatrzańskiego jest digitalizacja i udostępnienie cennych fotografii i dokumentów z rodzinnych archiwów mieszkańców Podhala, Spisza i Orawy.

W prywatnych zbiorach znajduje się szereg dokumentów i fotografii, które mogą zainteresować zarówno badaczy, jak i szeroką publiczność. Równocześnie jednak nie przestają być one cennymi rodzinnymi pamiątkami, posiadającymi dla ich właścicieli wartość przede wszystkim sentymentalną.

Swoją inicjatywą pragniemy dotrzeć do osób, które gotowe są upublicznić swoje archiwa, nie chcąc jednak rozstać się ze swoimi zbiorami. Muzeum Tatrzańskie podejmuje się digitalizacji prywatnych kolekcji, w zamian za którą może korzystać z powstałego zbioru w celach promocyjnych, a także udostępnić go na swojej stronie internetowej w zakładce „Wystawy_Archiwum Społeczne”.

Stworzenie Archiwum Społecznego ma za zadanie zabezpieczenie cennych zbiorów rodzinnych mieszkańców regionu jako ważnych śladów historii.

Archiwum społeczne pełni rolę tylko podglądową, a fotografie i dokumenty w nich zawarte są własnością właściciela zasobu.

Wpisz szukane wyrażenie