Co nowego w muzeum?

#zostańwdomu – to akcja, do której aktywnie włącza się Muzeum Tatrzańskie

#zostańwdomu – to akcja, do której aktywnie włącza się Muzeum Tatrzańskie

Cały czas trwa akcja społecznej kwarantanny #zostańwdomu, do której aktywnie włączyło się Muzeum Tatrzańskie. Próbujemy w różny sposób umilić Wam ten trudny czas. Większość naszej aktywności przenieśliśmy na nasze profile społecznościowe Facebook, YouTube i Instagram. Praktycznie codziennie mamy dla Was ciekawe, wartościowe informacje, które publikujemy od samego początku akcji #zostań w domu. Proponujemy książki, które naszym zdaniem Warto przeczytać, a związane są z naszym regionem. Przedstawiamy filmy przygotowane przez naszych pracowników, w których zapraszamy na wspólny plener malarski lub do zapoznania się z mniej znanymi, a ważnymi postaciami dla Tatr, Podhala i Zakopanego. Zdalnie, przeżyliśmy wspólnie (mamy nadzieję) Dzień Wolnej Sztuki: wirtualnie przedstawiliśmy trzy wybrane eksponaty z naszych zbiorów. Informujemy o pracach modernizacyjnych w poszczególnych filiach i pokazujemy jak zmieniamy się dla Wasz na lepsze. Chcemy być jeszcze bliżej Was, a nasze stałe ekspozycje zmieniać tak aby stały się jeszcze ciekawsze. Pamiętamy jednak o tym, że najważniejszy w muzeum jest eksponat i to w Muzeum Tatrzańskim się nie zmieni.

Jak już informowaliśmy, wśród propozycji jakie przygotowujemy jest akcja promowania książek, które warto podczas kwarantanny przeczytać. Wśród tytułów proponowanych przez Muzeum Tatrzańskie są oczywiście książki publikowane przez Muzeum, jak katalog prac Witkacego czy Notatnik Fotograficzny Władysława Hasiora. Ale mamy też i nieco lżejsze propozycje, jak np. książka Katarzyny Zyskowskiej „Sprawa Hoffmanowej” czy Macieja Pinkwarta „Wariat z Krupówek”. Nasze propozycje zazwyczaj są pretekstem do dyskusji o książkach i prezentowaniu przez internautów swoich własnych propozycji.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączania się do akcji i pokazywania swoich ulubionych książek tatrzańskich. Staramy się również przybliżyć Wam twórczość zarówno znanych artystów jak Władysław Hasior, ale i tych nieco zapomnianych jak Wojciech Brzega.

Przypominamy, że w naszych mediach, w tym społecznościowych dostępne są wirtualne spacery po naszych muzeach.

Cały czas opowiadamy o ludziach, książkach, sztuce i przyrodzie tatrzańskiej. Mamy nadzieję, że przynajmniej na chwilę oderwiemy naszych fanów od niespokojnych myśli. Mocno wierzymy, że kultura czyni życie piękniejszym i pomaga przeżyć trudne chwile.

 

Wpisz szukane wyrażenie