Wycieczka na Halę Gąsienicową z Muzeum Tatrzańskim.
W ramach swojego święta Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wycieczkę górską dla każdego. W sobotę 15 sierpnia o godz. 10.00 wyruszymy spod “oczka wodnego” przy Krupówkach na kilkugodzinny spacer na Halę Gąsienicową i jeśli pozwoli pogoda do Czarnego Stawu Gąsienicowego.
UWAGA. W wypadku załamania pogody trasa wycieczki może ulec zmianie!
Spod “oczka wodnego” udamy się do Kuźnic. Stamtąd ruszymy żółtym szlakiem przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz Między Kopami i dalej na Halę Gąsienicową. W tej części wyprawy aktorzy z Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza “Witkacego” zaprezentują teksty Tytusa Chałubińskiego, Rafała Malczewskiego i Walerego Eljasza-Radzikowskiego odnośnie tego, jak się kiedyś chodziło w Tatry, jak się w nich pożywiano i odpoczywano. Jak wynajmowano góralskiego przewodnika i dlaczego Halę Gąsienicową nazywano Hala Stawy. Po trzech godzinach łatwego spaceru dotrzemy do schroniska PTTK “Murowaniec” na Hali Gąsienicowej. Po krótkim odpoczynku pójdziemy nad Czarny Staw Gąsienicowy, gdzie przewodnik opowie o ludziach Tatr, związanych z tym miejscem.
Podczas powrotu na Halę znad stawu odwiedzimy schronisko i po godzinnym odpoczynku zejdziemy szlakiem niebieskim przez Boczań i Skupniów Upłaz do Kuźnic. Całość wycieczki zajmie nam ok. 8 godzin, przewyższenie 835 metrów, długość trasy 12, 9 km. Prosimy o stawienie się w stroju turystycznym, w górskim obuwiu i z plecakiem. Zabieramy ze sobą maseczki (potrzebne będą w schronisku) , a ich brak będzie równoznaczny z rezygnacją z wycieczki. Wszystkie osoby biorące udział w wycieczce zobowiązane są wykupić wcześniej ubezpieczenie. W związku z pandemią możemy zabrać do 20 osób, prosimy więc o zgłoszenia mailowe na e-mail: promocja@muzeumtatrzanskie.pl . Wycieczka jest bezpłatna w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego
Do zobaczenia!
Wydarzenie, które odbywa się w ramach Tatrzańskich Musealiów, zorganizowane zostało w ramach projektu pt. „Rok Tytusa Chałubińskiego”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.