Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego otwarty dla zwiedzających

Od 31 lipca można już zwiedzać murowaną siedzibę Muzeum Tatrzańskiego zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza przy współpracy z Franciszkiem Mączyńskim. Otwarcie gmachu w stulecie istnienia nastąpiło w sobotę. Jego działalność zainaugurowano uroczystą galą,  otwarciem wystawy czasowej pt. Malarstwo na szkle/czysta forma i koncertem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Krakowskiej.

Na udostepnienie wystaw stałych będziemy musieli jeszcze zaczekać. Prawdopodobnie jesienią odnowione ekspozycje będą już dostępne. Połączy je jedna myśl przewodnia „spotkanie”, bo jak powiedziała na otwarciu wystawy czasowej Anna Wende-Surmiak, dyrektorka Muzeum  Zakopane, to spotkanie górali z turystami, przyjezdnych z górami i górali z Tatrami. Ekspozycje zostaną wzbogacone o narzędzia multimedialne, ale w ograniczonym zakresie.

Ważne informacje

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego jest czynny od środy do poniedziałku. W środę od 12 do 20,  w pozostałe dni od 10 do 18.

Bilet wstępu  – 12 zł, ulgowy 8.

Serdecznie zapraszamy.