Co nowego w muzeum?

SPOTKANIE Z AUTORKAMI KSIĄŻKI “NA GIEWONT SIĘ PATRZY”

SPOTKANIE Z AUTORKAMI KSIĄŻKI “NA GIEWONT SIĘ PATRZY”

8 sierpnia 2017
godz. 17
gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorkami książki “Na Giewont się patrzy” i “Zeszytu tatrzańskiego”.

“Na Giewont się patrzy” to międzypokoleniowa książka zawierająca wzruszające opowieści najstarszych górali ze Skalnego Podhala, piękne stare fotografie z rodzinnych albumów oraz współczesne portrety ostatnich świadków minionej epoki.

Serdecznie zachęcamy do lektury i zapraszamy na spotkanie, do zobaczenia!

http://www.national-geographic.pl/traveler/na-giewont-sie-patrzy

 

Fragmenty wybranych recenzji:

  • Mariusz Szczygieł, dziennikarz

“Na Giewont się patrzy” to coś więcej niż dokument, coś więcej niż wspomnienia i coś więcej niż reportaż. Synteza życia sprzed kilkudziesięciu lat. Opowieść o akceptacji swojego miejsca w życiu. O tym, jak być szczęśliwym, mimo że ma się niewiele. Nie czytajcie jej tylko, jako książki o Góralach, to by ją zubożyło.”

  • Marek Kamiński, podróżnik

“Piękne słowa opisujące tradycje i elementy kulturowe budują atmosferę i niezwykłe ciepło, jakie emanuje z każdej przeczytanej strony.”

  • Józef Michałek, Stowarzyszenie “Karpaty Łączą”

“Ta książka to most, który łączy pokolenia, pokazuje, że ludzie starsi też byli dziećmi zanim wybrali się w podróż na drugą stronę rzeki. I, że ten most to prawdziwe miejsce spotkania nad nurtem czasu, który płynie i płynie, a ten most pozwala nam stanąć ponad przemijaniem i ocalić pamięć naszej egzystencji.”

  • Bartosz Panek, dziennikarz Polskiego Radia

“Jest to książka mówiona, która wymyka się akademickiemu zapisowi. Zręczna i potrzebna metafora tego świata.”

“Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus podjęły pracę “poszukiwaczy” – czy może raczej “zatrzymywaczy” – tego, co przemija.”

  • Blog Zakładka do książki

“Czas zaciera wiele rzeczy (…) Żeby pozbierać te wszystkie okruchy potrzebna jest pamięć, przekazywana kolejnym pokoleniom, żywe słowo, które zadziwia, ciekawi, pozwala znaleźć w tym sens i głębię. To wszystko jest w tej książce.”

  • pl – Magda Kwiatkowska-Gadzińska

“Jest to opowieść o świecie, którego już nie ma. Każda kolejna strona przynosi zaskoczenie, bo dziś nikt już tak nie żyje, wszyscy pędzą, szukają szczęścia w zupełnie innych sferach.

“Na Giewont się patrzy” (…) w magiczny sposób łączy przeszłość z teraźniejszością i przypomina ludzi, tradycje i wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. “

Wpisz szukane wyrażenie