POWIDOK – Józef Gałązka, Natan Kryszk

zewnętrzna drewniana elewacja Galerii Władysława Hasiora

Galeria Władysława Hasiora

Godziny otwarcia:

środa: nieczynne
poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela: 9:00 – 17:00
piątek, sobota: 11:00 – 19:00

Ostatnie wejście – pół godziny przed zamknięciem filii

Cennik:

EKSPOZYCJA STAŁA I CZASOWA
bilet normalny 20 zł
bilet ulgowy 10 zł

EKSPOZYCJA STAŁA
bilet normalny 16 zł
bilet ulgowy 8 zł

EKSPOZYCJA CZASOWA
bilet normalny 10 zł
bilet ulgowy 5 zł

KARTA DUŻEJ RODZINY
bilet na wystawy dostępne w filii dla 1 osoby 8 zł

BILET CAŁODZIENNY ŁĄCZONY DO WSZYSTKICH OTWARTYCH FILII
bilet normalny 49 zł
bilet ulgowy 24 zł

BILET TYGODNIOWY ŁĄCZONY DO WSZYSTKICH OTWARTYCH FILII
bilet normalny 65 zł
bilet ulgowy 32 zł

GRUPOWY
min. 15 os., wszystkie wystawy dostępne w filii, na każde 15 os. 1 opiekun gratis
bilet za 1 os. 9 zł

AUDIOPRZEWODNIK 5 zł

OPROWADZANIE 40 zł

MIESZKAŃCY GMIN: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Czarny Dunajec, Kościelisko, Nowy Targ, Miasto Nowy Targ, Miasto Zakopane, Poronin i Szaflary
bilet 1 zł

Dniem nieodpłatnego wstępu na wystawy stałe jest czwartek.

Plakat - Powidok, Józef Gałązka, Natan Kryszk,,
Data otwarcia: 22/10/2022
Data zamknięcia: 05/03/2023

Kuratorzy: Sarmen Beglarian i Sylwia Szymaniak

W 2019 roku Józef Gałązka po ukończeniu studiów na Wydziale Rzeźby na warszawskiej ASP postanowił wyruszyć w miesięczną podróż przez Polskę, w poszukiwaniu swojej tożsamości jako artysty–rzeźbiarza. Do swojej podróży zaprosił Natana Kryszka, z którym wspólnie tworzył rzeźby, obiekty, instalacje.

Na potrzeby podróży Józef Gałązka stworzył mobilną pracownię “Widok” – powóz łączący funkcje pracowni rzeźbiarskiej oraz punktu prezentacji sztuki. Forma pracowni na kołach inspirowana kramami jarmarcznymi i handlem ulicznym, nawiązuje do nomadycznego charakteru pracy artysty.

Wystawa w Muzeum Tatrzańskim ma pokazać dorobek miesięcznej podróży i jej konsekwencji. Artyści odbyli podróż od Tatr do Morza Bałtyckiego z przystankami w miejscach ważnych dla polskiej tożsamości, wakacyjnych kurortach, małych miejscowościach, muzeach i galeriach, miejscach słynących z pięknej przyrody i naturalnego pejzażu. W czasie trasy powstały prace, które były komentarzem lub kronikarskim zapisem przebiegu podróży.

Józef Gałązka i Natan Kryszk przy okazji wystawy w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem zdecydowali się na odnowienie relacji z widzem i przekazanie swoich przemyśleń dotyczących roli artysty w społeczeństwie. Swoje skupienie pragną przekierować na studium portretu, inspirując się̨ firmą portretową Stanisława Ignacego Witkiewicza, który przez swoją słabą sytuacje materialną postanowił zmienić kontekst powstawania swoich dzieł i ich funkcje. Podobnie jak dla Witkacego tak dla obu twórców istotne będzie motto spisane w regulaminie firmy portretowej Witkiewicza: „Klient musi być zadowolony. Nieporozumienia wykluczone.”

Wpisz szukane wyrażenie