Peter Chrzanowski w willi Oksza

Zapraszamy już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 ( 5 listopada) do Galerii Sztuki w wilii Oksza na autorskie spotkanie z Peterem Chrzanowskim, wybitnym kanadyjskim narciarzem ekstremalnym polskiego pochodzenia.
Spotkanie poświęcone biografii pt. ” Szuss, czyli jak przeżyłem samego siebie” to niezwykła biografia, a zarazem wartka, pełna anegdot i ciekawostek opowieść o początkach narciarstwa ekstremalnego oraz – nieco później – paralotniarstwa w obu Amerykach. Rozmowę poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.
Książka Petera Peru to szczera i opowiedziana ze swadą relacja z szalonych czasów pierwszych zjazdów z niedostępnych szczytów obu Ameryk oraz początków epoki, w której pierwsze paralotnie pojawiły się na niebie.
W podróżach autorowi zawsze towarzyszyła kamera, dzięki temu powstało kilkanaście filmów dokumentujących działalność narciarską w tamtych latach. Były to zazwyczaj niskobudżetowe produkcje, które powstawały z ogromnym trudem – niejednokrotnie dzięki najróżniejszym sztuczkom. Można je obejrzeć dzięki kodom QR umieszczonym w książce.
Peter (Peru) Chrzanowski
Szuss, czyli jak przeżyłem samego siebie
Wydawnictwo Annapurna