Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Willi Opolanka oficjalnie otwarte

Zapraszamy do świeżo wyremontowanego Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka. W odnowionym i zmodernizowanym budynku możecie już zapoznać się z barwnym życiem i legendarną twórczością patrona tej filii Muzeum Tatrzańskiego, który jest powszechnie znany m.in. jako autor „Szatana z siódmej klasy” i „Koziołka Matołka”. Przestrzeń Muzeum podzieliliśmy na dwie części: pierwsza została poświęcona twórczości Kornela Makuszyńskiego, w której – szczególnie najmłodsi – mogą poznawać ją w formie zabawy. Druga część to mieszkanie państwa Makuszyńskich, gdzie możemy poznać ich od prywatnej strony oraz obejrzeć pokaźną kolekcję sztuki i mnóstwa pamiątek z epoki.

Wczoraj efekty naszej pracy oglądali m.in. Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Monika Gubała – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.