O kolekcji i o nas, 10 lipca

10 lipca (środa)

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

O kolekcji i o nas spotkanie z Anną Kozak kuratorką wystawy „Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala”

Wydarzenie z cyklu Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

„Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego” to cykl pięciu wystaw poświęconych strojom regionalnym. Pokazujemy na nich zaledwie wycinek dużej kolekcji ludowych ubiorów zgormadzonej w naszej placówce na przestrzeni 135 lat, która jest interesującym dokumentem przeszłości i teraźniejszości. Zbiór ten dostarcza nam informacji na temat zmian zachodzących w tej dziedzinie kultury na przestrzeni lat, ale nie tylko. W ubiegłym tygodniu, biorąc udział w naszych wydarzeniach, mieliście Państwo okazję zapoznać się z pracą konserwatorów, którzy w tych interesujących zabytkach pozostawili swój ślad, reperując zniszczenia i, o ile to możliwe, przywracając ich dawną świetność. Tym razem chcemy przypomnieć osoby, które na przestrzeni wielu lat, w różnych historycznych okolicznościach tę kolekcję tworzyły. W związku z tym wszystkich zainteresowanych taką tematyką zapraszamy w dniu 10 lipca do głównego gmachu Muzeum Tatrzańskiego przy ul. Krupówki 10 w Zakopanem na godzinę 17:00. Spotkanie zatytułowane „O kolekcji i o nas” poprowadzi Anna Kozak.