Oprowadzanie po Galerii Hasiora oraz pokaz filmu „Solspann”, 14 lipca

W niedzielę 14 lipca o godzinie 15:00 zapraszamy do Galerii Władysława Hasiora przy ulicy Jagiellońskiej 18 b w Zakopanem.

W artykule polecającym wystawy do obejrzenia podczas tegorocznych wakacji Piotr Kosiewski w Tygodniu Powszechnym pisze: „Obecny rok upływa nam przede wszystkim pod znakiem Władysława Hasiora. Od dawna uznany za klasyka, ale pozostający po 1989 r. trochę w cieniu, od kilku lat jest ponownie odkrywany. Okazuje się, że jego twórczość fascynuje nawet współczesnych artystów. Niedawna wystawa w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, na której zestawiono jego twórczość z pracami Daniela Rycharskiego, przyciągnęła aż 17 tys. osób. Teraz Hasiora można oglądać na Zamku Królewskim w Warszawie (do 8 września). (…) Warszawska wystawa Hasiora zapewne przyciągnie tłumy”.

My tymczasem w 25. rocznicę śmierci Władysława Hasiora zapraszamy na oprowadzanie po jego największym dziele – autorskiej Galerii, a także na projekcję filmu, który dokumentuje proces powstawania Słonecznego Rydwanu, jednej z rzeźb plenerowych artysty. Materiał powstał 50 lat temu, swoją premierę miał w 2022 roku w Sodertalje. W Polsce pokazywany był tylko dwa razy!

Film p.t. „Solspann”, prezentujemy dzięki uprzejmości jego autora Rogera Sellberga.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego