ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

ZADANIE PIERWSZE

Poniżej prezentujemy fotografie trzech gorsetów z wystawy Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala, a także trzy podpisy do tych fotografii. Zadanie polega na poprawnym dopasowaniu fotografii i opisu. Prosimy o podanie właściwych par złożonych z numeru fotografii i litery poprzedzającej podpis.

A. Gorset, grodetur broszowany i lansowany, Zakopane ok. połowy XIX w.

Kolekcja Zygmunta Gnatowskiego

B. Gorset, tkanina jedwabna lansowana o koronkowym wzorze, Zakopane połowa XIX w.

Kolekcja Zygmunta Gnatowskiego

C. Gorset, atłas jedwabny lansowany, Zakopane I połowa XIX w.

Kolekcja Mieczysława Jeromina

ZADANIE DRUGIE

Na wystawie Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala znajduje się stanowisko interaktywne uzmysławiające jaki wpływ na wygląd tkaniny mają warunki, w jakich jest przechowywana. Możemy zobaczyć tam trzy kawałki tego samego jedwabiu: jeden czysty i osłonięty kloszem szklanym, drugi prany po wcześniejszym zabrudzeniu i umieszczony pod kloszem, wreszcie trzeci nieosłonięty, który można dotykać. Zamontowany obok licznik rejestruje liczbę dotknięć.

Pytanie konkursowe.

W dniu 12.10.2024 r. licznik pokazał:

1. ponad 5 tysięcy dotknięć
  2. ponad 20 tysięcy dotknięć
  3. ponad 40 tysięcy dotknięć.

ZADANIE TRZECIE

Najkrótsza spódnica spośród prezentowanych na wystawie Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala ma długość:

1. ok. 60 cm
  2. ok. 90 cm
  3. ok. 6 cm.

Regulamin konkursu

1. Odpowiedzi na zdania konkursowe przesyłamy wyłącznie drogą mailową na adres: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl załączając równocześnie screen ekranu z wysłaną odpowiedzią. Godzina przesłania wiadomości odczytana ze zrzutu ekranu, będzie decydująca.
  2. Konkurs rozpoczyna się w sobotę 12.10.2024 r. wraz z momentem opublikowania zadań konkursowych na facebookowym profilu Muzeum Tatrzańskiego.
  3. Termin przesyłania odpowiedzi mija dnia 17.10.2024 r. o godz. 24:00
  4. W konkursie mogą brać udział osoby w każdym wieku
  5. W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Muzeum Tatrzańskiego.
  6. Pierwsze trzy osoby, które poprawnie rozwiążą konkursowe zadania i najszybciej wyślą rozwiązanie, otrzymają nagrody:
  • pierwsza nagroda – publikacja „Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego”
  • druga nagroda – gadżety wydane przy okazji wystawy: buff i przypinka z limitowanej serii
  • trzecia nagroda – zestaw trzech przypinek

7. Zadania konkursowe sprawdzi jury złożone z pracowników Muzeum Tatrzańskiego:

• Magdalena Gryguś – Dział Wsparcia Organizacji Wydarzeń
  • Anna Kozak – Dział Etnograficzny
  • Sylwia Plucińska – Dział Etnograficzny

8. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w piątek 18.10.2024 r. na facebookowym profilu Muzeum Tatrzańskiego.

9. Rozdanie nagród nastąpi podczas finisażu wystawy Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala tj. w dniu 19.10.2024 o godz. 17:00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10.