Finisaż wystawy „Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala”, 19 października

Finisaż wystawy „Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala”

19 października (sobota) o godzinie 17.00

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Zapoczątkowany w maju tego roku cykl wystaw poświęconych regionalnym strojom, zatytułowany „Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego”, powoli dobiega końca.

Za nami już wystawa „W bliskości. Kosmos” przygotowana przez Julitę Dembowską i Małgorzatę Markiewicz, a także wystawy „Barwy Spisza” zrealizowane przez Sylwię Plucińską w aranżacji Magdy i Marcina Rząsów.

Przy tej okazji chcemy Państwu podziękować, że byliście z nami, odwiedzaliście licznie nasze ekspozycje i uczestniczyliście w towarzyszących im wydarzeniach. Cieszymy się, że postrzegacie Muzeum Tatrzańskie jako odpowiednie miejsce do gromadzenia dokumentów przeszłości, przekazywania wiedzy o nich i promowania tego dziedzictwa. Dowodem na to, są między innymi liczne propozycje darów interesujących elementów strojów z Podtatrza, które w trakcie trwania wystaw otrzymaliśmy.

W najbliższą sobotę, 19 października, zamykamy wystawę „Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala”, której kuratorką jest Anna Kozak, a autorami projektu plastycznego Andrzej, Grażyna i Wisz Orłowscy.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalny program, który realizowany będzie w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, a w nim:

godz. 16.00

„W co się ubrać?” – rodzinna gra edukacyjna (zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl)

godz. 17.00

Wręczenie nagród zwycięzcom internetowego konkursu na temat wystawy „Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala” oraz ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które poprowadzi Anna Kozak.

Zachęcamy do przyjścia na finisaż wystawy w regionalnych strojach. Dla pierwszych 10 osób ubranych w strój góralski przewidziana jest nagroda niespodzianka.

Podczas finisażu w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego będzie można zakupić publikację „Lekcja z Kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego” w specjalnej promocyjnej cenie 59,00 zł.

Przypominamy, że do dnia 17 listopada 2024 r. w Galerii Sztuki w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, czynna jest wystawa „Pierwsze rzeczy”, której kuratorką jest Magdalena Kwiecińska, a autorką aranżacji plastycznej Beata Bachleda-Leja.

Zapraszamy!