Co nowego w muzeum?

Zakończyliśmy roboty budowlane w ramach kolejnego etapu remontu Dworu w Łopusznej

Zakończyliśmy roboty budowlane w ramach kolejnego etapu remontu Dworu w Łopusznej

Zakończyliśmy roboty budowlane w ramach kolejnego etapu remontu Dworu w Łopusznej.

W ramach przeprowadzonych robót budowlanych obejmujących prace remontowo-konserwatorskie na terenie zespołu budynków należących do Dworu w Łopusznej wykonano:

– prace konserwatorskie elewacji;

– konserwację stolarki okiennej i drzwiowej;

– roboty polegające na montażu (rozprowadzeniu) instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej i antywłamaniowej przy jak najmniejszej ingerencji w historyczną substancję budynków;

– instalacje odgromowe w budynku Dworu, Stajni, Wozowni, Chaty Klamerusa;

– stabilizację konstrukcji poprzez uzupełnienie ubytków mających na celu zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku;

– wymianę pokrycia dachowego nad budynkiem Wozowni, Stajni oraz Chaty Klamerusa;

– izolacje przeciwwilgociowe;

– w zakresie zagospodarowania terenu wykonano studnię wraz z zabudową i instalacją wodociągową;

– dokumentację konserwatorską prowadzonych prac.

 

Na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Prace remontowo-konserwatorskie na terenie Dworu w Łopusznej – filii Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem” – Polski Ład, zostało przyznane przez Województwo Małopolskie dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Kwota dofinansowania inwestycji wyniosła 2 739 744,70 zł.

Wpisz szukane wyrażenie