“Bohaterowie i antybohaterowie”, spotkanie w ramach wakacyjnego cyklu Spotkania z historią, 26 czerwca

W środę 26 czerwca zapraszamy na pierwsze z cyklu wakacyjnych Spotkań z historią. O godzinie 14.30 zapraszamy do naszego nowego oddziału Muzeum Palace, ul. Chałubińskiego 7 na spotkanie „Bohaterowie i antybohaterowie”, które poprowadzi Wojciech Szatkowski.

Kategoria wiekowa: młodzież i dorośli

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 10 zł/os., (1 zł dla mieszkańców powiatu tatrzańskiego, gmin: Szaflary, Nowy Targ, Czarny Dunajec)

Zajęcia o  postawach i wyborach w warunkach wojny.

Tytułowi bohaterowie to kurierzy tatrzańscy ZWZ-AK, partyzanci i Podhalanie, którzy podjęli opór wobec okupanta. Druga strona tej opowieści to działacze Komitetu Góralskiego, którzy współpracowali z okupantem hitlerowskim. Historia trudnych ludzkich wyborów.

Fot. Zakopane w czasie II wojny światowej. Dzisiejsza ul. Kościuszki (w czasie okupacji: Bahnhofstrase), ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego