AKTUALNIE W EDUKACJI

Aktualna oferta lekcji i warsztatów

Aktualna oferta lekcji muzealnych i warsztatów znajduje się w zakładce „Dla szkół”

Spotkanie z cyklu EDUKACJĘ MAMY W NATURZE!

Już dziś: 10.06, godz. 18:00 – 20:00 następne spotkanie z cyklu EDUKACJĘ MAMY W NATURZE! Tym razem poruszymy delikatny temat związany z dobrostanem uczniów, nauczycieli i rodziców w czasie pandemii. Dwie panie psycholog: MARIA HORNOWSKA-STOCH i DOROTA BLUMCZYŃSKA opowiedzą o pandemii, o tym co było trudne, ale też o tym jaki potencjał rozwoju otwiera tego typu kryzys. Następnie odbędzie się debata, podczas której będzie można zadać pytania, dyskutować i dzielić się własnymi doświadczeniami.

Zapisy pod adresem kzuber@muzeumtatrzanskie.pl

 

#EdukacjęMamyWNaturze

Baner Edukację mamy w naturze, Potencjał Kryzysów dnia 10.06.2021 roku

Edukację mamy w naturze!

Dziś o godz. 18:00 odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań pod nazwą „Edukację mamy w naturze”. Będzie to dwugłos Pawła Skawińskiego i dr Renaty Pater pod wspólnym hasłem „natura i kultura”.

Wykład będzie można obejrzeć na żywo na muzealnym Facebooku, a także na YouTube (tutaj niestety ze względów technicznych nie na żywo, ale dopiero jutro (28.05) po południu).

Natura i kultura, 27.05.2021, Edukację mamy w naturze!

Edukację mamy w naturze!

Jest to cykl spotkań łączący różne środowiska wokół edukacji. Spotkania inaugurujemy 27 maja, a będą trwały aż do grudnia bieżącego roku. Naszym mottem jest myśl Herberta Georga Wellsa, o tym, że Cywilizacja to wyścig pomiędzy edukacją, a katastrofą. A także przekonanie, że dobra edukacja jest podstawą budowania dobrego społeczeństwa.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 maja w godz. 18:00-20:00.

Informacje praktyczne:

  • Na spotkania na platformie zoom przyjmuje zapisy koordynatorka projektu Kinga Zuber pod adresem e-mailowym: kzuber@muzeumtatrzanskie.pl, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.
  • Dla osób zainteresowanych, które nie zdążą się zapisać, będziemy robić otwarty streaming części wykładowej na facebooku i youtubie, nie będziemy jednak streamingować panelu dyskusyjnego ze względu na poczucie komfortu uczestników. Na każde spotkanie będziemy przyjmować zgłoszenia od nowa, chyba, że ktoś na wstępnie zastrzeże sobie, uczestnictwo we wszystkich.
  • Zaproszenia do zamkniętej grupy facebookowej będziemy wysyłali automatycznie do osób, które zgłoszą chęć udziału w projekcie. Udział w grupie jest oczywiście dobrowolny, z zaproszenia można nie skorzystać.

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza!

#EdukacjęMamyWNaturze

Równo za trzy tygodnie (27 maja) ruszamy z projektem edukacyjnym, który kierujemy tym razem głównie do NAUCZYCIELI!

Żyjemy w ciągłej niepewności jutra. Kiedy wiemy już, że możemy przyjąć jedną osobę zwiedzającą na 15 metrów kwadratowych, to ciągle nie wiemy jak długo utrzyma się taka możliwość, jak duże jest ryzyko, jak szybko zmieni się sytuacja epidemiczna. Przez wiele miesięcy, z przerwami muzeum było zamknięte dla publiczności, a nasze wysiłki kierowaliśmy w stronę opieki nad naszymi zbiorami, pracę naukową, wciąż trwające remonty, ale także udostępnianie i edukację, tym razem cyfrowo.

Nie jest nam łatwo wypracować ofertę online, mamy też ciągłe wątpliwości w jakiej formie edukować, żeby nie zanurzać się tylko w ekran. Patrząc z tej perspektywy wyobrażamy sobie z czym mierzą się nauczyciele, dlatego pomyśleliśmy o synergii i solidarności, które pozwalają lepiej radzić sobie z kryzysami.

Wielu z nas jest rodzicami, mamy więc tę perspektywę, wiemy jak mają się nasze dzieci – uczniowie i my – rodzice, ale wciąż nie wiemy jak czują się nauczyciele.

Dlatego zapraszamy serdecznie na cykl spotkań pod nazwą „Edukację mamy w naturze”.

Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na pytanie:

czy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni?

A jeśli tak, to jak odpowiadać na te potrzeby?

Spróbujmy działać wspólnie!

Śledźcie naszą stronę i facebooka, już wkrótce szczegółowe informacje o pierwszym spotkaniu z cyklu, którego celem będzie wzajemne poznanie.

(dla ułatwienia wszystkie posty informujące o kolejnych spotkaniach będą miały hasztag #EdukacjęMamyWNaturze, a także charakterystyczną, dedykowaną im grafikę autorstwa Anny Filipczak)

Kinga Zuber

Edukację mamy w naturze

Wpisz szukane wyrażenie