Świat widziany do góry nogami – słów kilka o nietoperzach (LEKCJA MUZEALNA)

Nietoperze, zwane inaczej rękoskrzydłymi, to jedyne ssaki posiadające zdolność do aktywnego lotu. Z racji ich specyficznej biologii oraz skrytego trybu życia na ich temat powstało wiele powielanych od pokoleń mitów. W czasie lekcji słuchacze nie tylko dowiedzą się wielu interesujących faktów na temat biologii nietoperzy, ale też będą mogli usłyszeć odpowiedzi na trawiące wielu pytania. Czy to prawda, że nietoperze wplątują się we włosy? Czy wszystkie nietoperze to gacki? Jak te drobne ssaki mogą poruszać się w absolutnej ciemności oraz co jedzą i gdzie możemy je spotkać? Ponadto w czasie prezentacji multimedialnej słuchacze na własne oczy będą mogli się przekonać, jak piękny i różnorodny jest świat tych tajemniczych ssaków.

Prowadzący zajęcia: Marcin Warchałowski

Kontakt: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl

tel. 18 20 152 05 wew. 22

Miejsce: Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 10