IV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PRZYRODNICZA POGRANICZA POLSKO – CZESKO – SŁOWACKIEGO

1-2 Październik 2022

Miejsce : Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego

Krupówki 10, 34-500, Zakopane

To już druga konferencja „Pogranicza” organizowana w murach Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Pierwsza odbyła się aż cztery lata temu, a w kolejnych spotkaniach przeszkodziła nam pandemia. Choć straconego czasu nie da się odrobić, to mamy nadzieję że nasze kolejne spotkanie będzie dużo bardziej owocne, ponieważ przez cztery sezony mogło się dużo wydarzyć. Liczymy na obecność zarówno stałych bywalców jaki i nowych przyrodników. Nasza konferencja tradycyjnie jest otwarta zarówno dla profesjonalistów jaki i mniej doświadczonych uczonych. Zapraszamy tez słuchaczy w każdym wieku, zainteresowanych służbowo lub osobiście tematyką przyrodniczą Karpat Zachodnich.

W czasie konferencji planujemy zarówno sesje referatowe jaki i posterowe. W czasie wystąpień planuje się trzy bloki tematyczne, botaniczny, geologiczny oraz zoologiczny. Dopuszczone są też wystąpienia dotyczące historii nauk oraz ekologii i ochrony środowiska.