Lekcja historii w Muzeum Palace

We wtorek, 30 kwietnia w Muzeum Palace – nowym oddziale Muzeum Tatrzańskiego odbyło się „Spotkanie z historią w 79. rocznicę wyzwolenia niemieckiego Obozu Koncentracyjnego w Ravensbrück”.

Podczas tej niecodziennej lekcji historii uczniowie zakopiańskich szkół mogli wysłuchać ciekawego wykładu dyrektora Muzeum Tatrzańskiego Michała Murzyna, na temat historii Muzeum Palace. Po nim Pan Andrzej Róg przybliżył historię więźniarek z Ravensbrück. Natomiast Adam Zaleski opowiedział o historii Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Gniazdo w Zakopanem, które obchodzi w tym roku 130 rocznicę utworzenia. Młodzież brała również udział w „warsztatach słowa” dotyczących autoprezentacji i recytacji, które poprowadził, aktor Andrzej Róg.

Po wykładzie organizatorzy oraz przedstawiciele szkół złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą historię Palace.

Tego dnia grupy młodzieży miały również okazję zwiedzić nowy oddział Muzeum Tatrzańskiego wraz z przewodnikiem.

Wydarzenie zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem, Stowarzyszenie Prawy Brzeg, a partnerami było Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka.