Harmonogram Realizacji Zajęć z Zakresu Edukacji Ekologicznej

Podhale w doniczce – mini ogrody bioróżnorodności

Termin: 3 lipca, godz. 15:30

Miejsce: ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 15, 34-500 Zakopane

Tytuł: Podhale w doniczce – mini ogrody bioróżnorodności

Zajęcia dla dzieci od lat 5. Dzieci uczestniczą w zajęciach wraz opiekunem lub rodzicem.

Opis:

Zapraszamy na kreatywne warsztaty, podczas których dzieci odkryją fascynujący świat bioróżnorodności! Dowiedzą się, jak różnorodność roślin wspiera życie zwierząt – od pszczół po motyle. Na przykładzie dzikich łąk, kwitnących ogrodów i balkonów uczestnicy poznają proste sposoby, dzięki którym każdy z nas może pomagać przyrodzie.
W drugiej części każde dziecko stworzy swój własny, wyjątkowy miniogród w doniczce – z nasionami roślin przyjaznych naturze. Samodzielnie dobierze lokalne kwiaty, zioła i warzywa, by zabrać z sobą zieloną oazę – idealną by w domu obserwować, jak rośnie i przyciąga owady zapylające.
To nie tylko piękna wakacyjna pamiątka, ale także pierwszy krok do stania się opiekunem bioróżnorodności!

 

Razem możemy zrobić coś więcej dla naszej planety!

Skontaktuj się z nami by się zapisać:

tel.: 570 776 222
e-mail: tin@muzeumtatrzanskie.pl

Maksymalna ilość osób na jednych zajęciach: 20 osób.

Bioróżnorodność w naszym ogrodzie czyli lecznicze i pożyteczne chwasty

Termin: 4 lipca, godz. 17:30

Miejsce: online

Tytuł: Bioróżnorodność w naszym ogrodzie czyli lecznicze i pożyteczne chwasty

Opis:

Podczas naszego spotkania dowiesz się, jak ważna jest różnorodność biologiczna w Twoim ogrodzie i jak możesz ją wspierać. Opowiemy, dlaczego warto poświęcić kawałek swojego ogrodu lub działki na dziką kwietną łąkę oraz pokrzywisko. Poznasz praktyczne sposoby na wykorzystanie w kuchni i domowej apteczce popularnych „chwastów”, takich jak mniszek lekarski, bluszczyk kurdybanek, podagrycznik pospolity, jasnota purpurowa i inne. Przypomnimy stare receptury na herbaty, toniki i maceraty, które każdy będzie mógł samodzielnie wykonać. Podpowiemy też proste przepisy na dania z „niechcianych” roślin. Razem odkryjemy, jak niewiele potrzeba, by proste działania przyniosły wielkie korzyści dla środowiska i nas samych.

 

Razem możemy zrobić coś więcej dla naszej planety!

Skontaktuj się z nami by się zapisać:

tel.: 570 776 222
e-mail: tin@muzeumtatrzanskie.pl

Maksymalna ilość osób na jednych zajęciach: 20 osób.

Edukacja Ekologiczna w Muzeum Tatrzańskim Razem dbajmy o naszą planetę! Od czerwca 2025 r. zapraszamy na cykl zajęć edukacyjnych realizowanych w naszym Muzeum. Podczas zajęć poruszymy ważne tematy, takie jak:  zmiany klimatu i ich wpływ na naszą planetę,  zasoby naturalne i ich ochrona,  energia, transport i ich rola w ekologii,  produkcja, konsumpcja i odpady – jak możemy je ograniczyć?  globalny rynek i handel międzynarodowy a środowisko,  żywność, rolnictwo i ich wpływ na ekosystemy,  różnorodność biologiczna i ochrona przyrody. Zajęcia będą się odbywać się w naszych filiach i oddziale na terenie Zakopanego (ul. Kościeliska 18, ul. Tytusa Chałubińskiego 7) lub w plenerze. Zajrzyj na stronę internetową Muzeum lub zeskanuj kod QR, aby poznać dokładne miejsce, tematykę i terminy naszych spotkań: Razem możemy zrobić coś więcej dla naszej planety! Skontaktuj się z nami by się zapisać: 📞 tel.: 570 776 222 ✉️ e-mail: tin@muzeumtatrzanskie.pl Maksymalna ilość osób na jednych zajęciach: 20 osób. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Utworzenie Muzeum Taternictwa i Narciarstwa” nr FENX.07.01-IP.04-0010/24 w ramach działania FENX. 07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej priorytet FENX. 07 Kultura Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Harmonogram Realizacji Zajęć z zakresu edukacji ekologicznej. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Utworzenie Muzeum Taternictwa i Narciarstwa” nr FENX.07.01-IP.04-0010/24 w ramach działania FENX. 07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej priorytet FENX. 07 Kultura Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

Wpisz szukane wyrażenie