Odwiedziny w Museo Civico Alpino w Usseglio

Dnia 8 maja przedstawiciele Muzeum Tatrzańskiego odwiedzili Museo Civico Alpino w Usseglio. W ramach wizyty studyjnej odbyły się rozmowy na temat wspólnie realizowanego projektu pt. Natura i kultura: góry, które inspirują dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura inspirująca.

W Muzeum w Usseglio przyjęli nas jego przedstawiciele: dyrektorka muzeum Emanuela Lavezzo oraz prezydent muzeum Alberto Tazzetti.

W ratuszu gościł nas burmistrz Usseglio: Pier Mario Grosso

W spotkaniach tego dnia towarzyszył nam Konsul Honorowy RP w Turynie Ulrico Leiss de Leimburg oraz współpracujący z Muzeum Tatrzańskim od lat Aldo Audisio.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i bardzo cieszymy się z możliwości współpracy. Realizacja projektu rozpocznie się w lipcu.

Więcej informacji na stronie: https://www.lagrafite.it/2024/05/08/il-museo-dei-tatra-in-polonia-e-il-museo-alpino-di-usseglio-un-progetto-di-collaborazione-che-unisce-le-terre-alte/